Sport.Goniec.pl > Tenis > Piękne zachowanie Igi Świątek. Internauci pod wrażeniem gestu polskiej tenisistki
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 06.06.2023 10:48

Piękne zachowanie Igi Świątek. Internauci pod wrażeniem gestu polskiej tenisistki

Iga Świątek, Łesia Curenko
EMMANUEL DUNAND/AFP/East News

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału Roland Garros po przedwcześnie zakończonym meczu czwartej rundy turnieju. Rywalka polskiej tenisistki, Łesia Curenko, skreczowała po 51 minutach gry, przy stanie 1:5. Uwagę kibiców zwróciło piękne zachowanie Polki podczas pożegnania na korcie oraz gest skierowany w stronę Ukrainki za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Długie oczekiwanie Igi Świątek na poniedziałkowy mecz z Łesią Curenko

Iga Świątek oraz Łesia Curenko miały rozpocząć pojedynek pierwotnie około godziny 15. Początek meczu czwartej rundy Roland Garros uległ jednak znacznemu opóźnieniu. Wszystko za sprawą wcześniejszych spotkań, które trwały wyjątkowo długo.

Mecz polskiej tenisistki zaplanowany został jako trzeci na korcie Suzanne Lenglen, a gry zaczynały się od 11.00. W pierwszej kolejności prawie czterogodzinny spektakl zafundowały kibicom Brazylijka Beatriz Haddad Maia i Hiszpana Sara Sorribes Tormo. Był to najdłuższy mecz kobiecy w tym roku. Następnie Duńczyk Holger Rune i Argentyńczyk Francisco Cerundolo zagrali jeszcze dłużej, bo trzy godziny i 59 minut.

Doda o skandalicznym zachowaniu reżysera w Opolu. "Wypier*alaj. Odpie*dol się"

Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros. Krecz Łesi Curenko

Ostatecznie panie na kort wyszły przed 20. Sam mecz zakończył się bardzo szybko. Przy stanie 1:5 Łesia Curenko ze względu na problemy ze zdrowiem skreczowała spotkanie. 

- Mam coś podobnego do tego, co złapała Jelena Rybakina (Kazaszka również wycofała się z imprezy z powodu infekcji wirusowej - przyp. red.). Moje ciało nie dało rady. Zrobiłam wszystko, co możliwe, ale niestety, okazało się, że nie mogę normalnie grać - wyjaśniała Ukrainka.

- Nie jestem w stanie opisać, jak mi przykro, że musiałam dziś poddać mecz. Granie przeciwko Idze to zawsze wielkie wyzwanie. Myślę, że ma duże szanse znów wygrać cały turniej - dodała.

Iga Świątek pokazała klasę. Piękne zachowanie polskiej tenisistki

Godna podziwu była postawa Igi Świątek. W momencie, gdy 34-latka podeszła do siatki, pokazując, że już nie jest w stanie kontynuować gry, Polka objęła rywalkę i zapytała się o jej stan zdrowia. 

Do przykrej sytuacji polska tenisistka odniosła się także za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Szybkiego powrotu do zdrowia Łesiu - napisała 22-latka na Twitterze.

Zachowanie Igi Świątek zostało docenione przez fanów. "Szacunek. Iga jest taką sympatyczną osobą, zawsze okazuje miłość i szanuje wszystkich" - napisał jeden z użytkowników. "Jesteś damą wielkiego formatu. Tak Cię widzę poprzez Twoją empatię" - uznał inny.

Źródło: sport.interia.pl