Sport.Goniec.pl > Tenis > Roland Garros. Tenisistki pobiły rekord. To najdłuższy mecz w tym roku
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 05.06.2023 17:24

Roland Garros. Tenisistki pobiły rekord. To najdłuższy mecz w tym roku

Beatriz Haddad Maia
JULIEN DE ROSA/AFP/East News

Co za mecz rozegrały Beatriz Haddad Maia i Sara Sorribes Tormo! Tenisistki walczyły i zdobywały punkt za punkt, trudno było rozstrzygnąć, która jest lepsza. Tym rozegrały najdłuższe spotkanie pań w tym roku. To rekord.

Roland Garros. Beatriz Haddad Maia i Sara Sorribes Tormo z rekordem

Beatriz Haddad Maia pokonała Sarę Sorribes Tormo w niezwykle długim, zaciętym i wyczerpującym meczu. Ostateczny wynik spotkania to 6:7 (3-7), 6:3, 7:5. 

Haddad Maia już pokazała, że takie boje jej nie straszne. Okazało się, że panie rozegrały najdłuższy mecz kobiet w tym roku. Wcześniejszą rekordzistką była również tego zwyciężczyni spotkania.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Roland Garros. Najdłuższy mecz

Najdłuższy mecz kobiet w roku zajął dokładnie 3 godziny i 51 minut. Choć w męskim tenisie przy pięciosetowych bojach to standard, to wśród kobiet niektóre mecze potrafią zamknąć się w godzinie (co w ostatnim spotkaniu pokazała Iga Świątek). 

Beatriz Haddad Maia jest również poprzednią tegoroczną rekordzistką. W Rzymie rozegrała mecz przeciwko Ukraince, Anhelinie Kalininie, który trwał 3 godziny i 43 minuty. Wtedy górą była Ukrainka.

Roland Garros. Na kogo trafi Beatriz Haddad Maia?

Beatriz Haddad Maia tym samym znalazła się w ćwierćfinale turnieju Roland Garros. Wiadomo już, że zagra w nim z Ons Jabeur. Iga Świątek ma szansę spotkać jedną z tych pań na późniejszym etapie zmagań. 

Polka wciąż czeka na swoje spotkanie z Łesią Curenko. Będzie musiała pokonać Ukrainkę, by przejść dalej i znów marzyć o wygranej w Roland Garros. Ostatnie spotkanie pań rozegrano parę tygodni temu i wtedy to Świątek była górą.