Sport.Goniec.pl > Tenis > Daria Kasatkina wygwizdana w czasie Roland Garros za piękny gest. Tenisistka odpowiedziała kibicom
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 05.06.2023 16:08

Daria Kasatkina wygwizdana w czasie Roland Garros za piękny gest. Tenisistka odpowiedziała kibicom

Daria Kasatkina
EMMANUEL DUNAND/AFP/East News

Daria Kasatkina została wygwizdana po meczu z Eliną Switoliną. Rosjanka od razu odniosła się do tego zdarzenia i skomentowała zachowanie kibiców. Tenisistka opuszczała korty Roland Garros z dużą dozą niepokoju.

Daria Kasatkina przegrała z Eliną Switoliną

Daria Kasatkina przegrała z Ukrainką, Eliną Switoliną 4:6, 6:7 (5-7) i będzie musiała opuścić korty Roland Garros. Obie panie brały udział w prawdziwe morderczym meczu i pod koniec spotkania były niezwykle zmęczone. 

Switolina wciąż jednak nie zdecydowała się na podanie ręki Rosjance. Zamiast tego obie panie uniosły kciuk w górę. To oznaczało jednak, że Kasatkina nie będzie mogła w spokoju opuścić kortu.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Daria Kasatkina wygwizdana

Przy zejściu z kortu Daria Kasatkina została wygwizdana przez publiczność. Stwierdziła, że cała sytuacja bardzo ją zabolała, co skomentowała na konferencji prasowej. Poszło o niepodanie ręki i zgodę na warunki Switoliny.

- Opuszczam Paryż z bardzo gorzkim uczuciem. Przez te wszystkie dni, po każdym meczu, który rozegrałem w Paryżu, zawsze doceniałam i dziękowałam kibicom za wsparcie i bycie z zawodnikami. Ale wczoraj zostałam wygwizdana za to, że szanowałam decyzję moich przeciwniczek o niepodawaniu ręki - mówiła Rosjanka.

Elina Switolina zagra z Aryną Sabalenką

Podczas następnego meczu Elina Switolina zagra z Aryną Sabalenką. Zdaje się, że podczas następnego spotkania to Ukrainka stanie się ofiarą gwizdów kibiców. 

Aryna Sabalenka jak na razie odmawia udziału w pomeczowych konferencjach prasowych. Gdy podobnie czyniła Naomi Osaka, tenisistkę dotknęła wysoka kara. Białorusinka ma jednak specjalne względu organizatorów.