Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Oto kadra polskich siatkarek na Ligę Narodów. Stefano Lavarini zaskoczył
Karol Osiński
Karol Osiński 11.05.2024 16:07

Oto kadra polskich siatkarek na Ligę Narodów. Stefano Lavarini zaskoczył

Stefano Lavarini
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Stefano Lavarini podał kadrę polskich siatkarek na pierwszy turniej Ligi Narodów. Na liście znalazło się 14 zawodniczek, które 14 maja powalczą o złoty medal. Nie zabrakło niespodzianek w postaci debiutantki oraz kilku głośnych powrotów do reprezentacji. Jest również wielka nieobecna, o której w ostatnim czasie było głośno.

Stefano Lavarini nie mógł liczyć na kilka podstawowych siatkarek

Włoski szkoleniowiec miał dużo pracy przed oficjalnym ogłoszeniem kadry reprezentacji Polski na nadchodzący turniej Ligi Narodów. Trener nie może liczyć na pięć zawodniczek, które przed rokiem wywalczyły brązowy medal w tych zawodach, ale też zakwalifikowały się na igrzyska olimpijskie oraz zagrały na mistrzostwach Europy. 

Libero, Maria Stenzel musi przejść zabieg związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego i czeka ją kilkutygodniowa przerwa. Monika Fedusio walczy z przeciążeniowym urazem stopy. W sparingu z Holandią zabrakło także Martyny Czyrniańskiej oraz Magdaleny Jurczyk, których też nie ma na liście, podobnie jak Joanny Wołosz, która niedawno zwyciężyła w turnieju Ligi Mistrzów.

Zapytali Igę Świątek, czy ma chłopaka. Jej odpowiedź mówi wszystko

Głośne powroty i brak gwiazdy

W kadrze znalazły się natomiast m.in. Klaudia Alagierska i Natalia Mędrzyk, które przez dłuższy czas nie mogły być do dyspozycji selekcjonera Lavariniego. Pierwsza z wymienionych leczyła kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, a dla tej drugiej to powrót do reprezentacji Polski po ponad czterech latach.

Włoski trener znalazł miejsce dla libero Justyny Łysiak, dla której może to być debiut w Lidze Narodów. Do kadry powróciła również Marlena Kowalewska, która cieszyła się częstymi występami u poprzedniego selekcjonera, Jacka Nawrockiego. 

Tym co szczególnie mogło zdziwić kibiców jest brak Malwiny Smarzek na liście powołanych. W ostatnich latach również nie znajdowała się w kadrach Stefano Lavariniego, jednak w pierwszym roku jego kadencji sama o to poprosiła, a następnie leczyła kontuzję. W niedawnym sparingu z Holandią pokazała się ze znakomitej strony, ale to nie wystarczyło, by otrzymała bilet do Turcji.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowita Iga Świątek. Polka pokazała klasę

Oto pełna kadra reprezentacji polskich siatkarek na Ligę Narodów w Turcji

Stefano Lavarini postanowił zabrać ze sobą do Turcji następujące zawodniczki:

  • Atakujące: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska
  • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Marlena Kowalewska
  • Przyjmujące: Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Julita Piasecka, Olivia Różański
  • Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak, Kamila Witkowska
  • Libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska