Sport.Goniec.pl > Tenis > Niecodzienne obrazki w meczu Igi Świątek. Cisza przerwana przez zaskakujące dźwięki [WIDEO]
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.07.2023 21:38

Iga Świątek w trakcie przerwy
twitter.com/WTA (zrzut ekranu)

Iga Świątek zmagania w turnieju WTA 250 w Warszawie rozpoczęła od zwycięstwa. Polka pokonała 2:0 pochodzącą z Uzbekistanu Niginę Abdurajmową. W trakcie spotkania doszło do nietypowej sytuacji. Panującą ciszę przerwały dochodzące spoza kortu zaskakujące dźwięki…

Iga Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA w Warszawie

Iga Świątek przystępowała do wtorkowego meczu w roli zdecydowanej faworytki. Kibice spodziewali się łatwego zwycięstwa liderki światowego rankingu. Mecz przybrał jednak inny scenariusz. Gra od samego początku była bardzo wyrównana. Nigina Abdurajmowa postawiła Polce trudne warunki.

Pomimo problemów przy serwisie rywalki Iga Świątek zdołała wygrać pierwszego seta 6:4. W drugiej partii 22-latka prowadziła już 5:1. Wydawało się, że zamknięcie meczu jest tylko kwestią następnych minut. Wówczas pochodząca z Uzbekistanu tenisistka wróciła do gry, wygrywając dwa kolejne gemy. Polka opanowała jednak nerwy, przełamała rywalkę i wygrała 6:3, awansując do następnej rundy zawodów.

Sylwia Peretti po śmierci syna przeżyła kolejny cios. Celebrytka jest w rozsypce?

Nietypowa sytuacja w trakcie meczu Igi Świątek. Cisze przerwały... kościelne dzwony

Do niecodziennej sytuacji doszło w trakcie piątego gema pierwszego seta. Ku zaskoczeniu widzów, jak i samych zawodniczek nagle zaczęły dobiegać podejrzane odgłosy spoza kortu. Był to dźwięk dzwonów kościelnych wybrzmiewających punktualnie o godzinie 18.

Sytuacja zdziwiła wszystkich zgromadzonych, przywykłych do błogiej ciszy w trakcie meczów tenisa. O niecodzienności zdarzenia najlepiej świadczy fakt, że nagranie przedstawiające opisywany moment spotkania opublikowano na oficjalnym profilu WTA na Twitterze.

Iga Świątek w drodze po wygraną w warszawskim turnieju

Iga Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA w Warszawie zmierzy się ze zwyciężczynią z pary Claire Liu-Yue Yuan. Spotkanie rozegrane zostanie w czwartek około godziny 17:30.

Finał rozgrywanych na kortach Legii zawodów odbędzie się w niedzielę 30 lipca. Transmisje meczów z udziałem liderki rankingu WTA oglądać można na kanałach TVP.

Źródło: twitter.com/WTA