Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek rozpoczyna turniej w Warszawie od zwycięstwa. Nieoczekiwane problemy w pierwszym meczu
Dawid Szczurek 25.07.2023 19:14

Iga Świątek na turnieju w Warszawie
Wojciech Olkusnik/East News

Iga Świątek rozpoczęła rywalizację w warszawskim turnieju WTA 250. W swoim pierwszym meczu liderka światowego rankingu zmierzyła się z pochodzącą z Uzbekistanu Niginą Abdurajmową. Po niemałych problemach Polka wygrała starcie z niżej notowaną rywalką 6:4, 6:3.

Wyrównany początek spotkania. Chłodna głowa Igi Świątek w końcówce pierwszego seta

Pierwszą rywalką 22-latki w rozgrywanym na polskiej ziemi turnieju była zdecydowanie niżej notowana rywalka, Nigina Abdurajmowa. Mecz rozpoczął się jednak od niespodziewanie wyrównanej gry. Pochodząca z Uzbekistanu tenisistka popisywała się mocnym serwisem, który sprawiał Idze Świątek duże problemy.

Pierwsze przełamanie raszynianka uzyskała w piątym gemie. Następnie z kłopotami zwyciężyła przy własnym podaniu i prowadziła już 4:2. Gdy wydawało się, że nasza tenisistka będzie pewnie zmierzać po zwycięstwo w pierwszym secie, doszło do zwrotu akcji w meczu. Po zwycięskim gemie serwisowym Abdurajmowa przełamała liderkę rankingu WTA, czym doprowadziła do wyrównania. Iga Świątek zdołała opanować sytuację na korcie. Wygrała dwa kolejne gemy, a całego seta 6:4.

Sylwia Peretti po śmierci syna przeżyła kolejny cios. Celebrytka jest w rozsypce?

Wygrana Igi Świątek w pierwszym meczu w Warszawie

Reprezentantka Uzbekistanu nie zwalniała tempa i wygrała pierwszy gem drugiego seta. Kolejne dwa padły jednak łupem Polki, która po raz trzeci przełamała rywalkę. W dalszej fazie spotkania Iga Światek kontrolowała wydarzenia na korcie i prowadziła 5:1.

Abdurajmowa nie zamierzała jednak składać broni. Wygrała drugiego gema przy własnym serwisie, chociaż jej rywalka miała już trzy piłki meczowe. Następnie dołożyła przełamanie polskiej tenisistki. Iga Świątek "kropkę nad i" postawiła dopiero w dziewiątym gemie. Zwyciężyła drugiego seta 6:3, tym samym awansując do kolejnej fazy zawodów.

Iga Świątek w drodze po zwycięstwo w warszawskim turnieju

Po zwycięstwie w pierwszym meczu Iga Świątek zameldowała się w drugiej rundzie turnieju WTA 250 rozgrywanym w stolicy naszego kraju. W niej zmierzy się z lepszą z pary Claire Liu-Yue Yuan. Finał polskich zawodów zaplanowano na niedzielę. Transmisje spotkań z udziałem liderki światowego rankingu oglądać można na antenach TVP.

Źródło: Goniec Sport