Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje utytułowana medalistka mistrzostw świata. Miała zaledwie 37 lat
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 08.02.2023 22:36

Nie żyje utytułowana medalistka mistrzostw świata. Miała zaledwie 37 lat

świeczki
blickpixel/ Pixabay

W wieku 37 lat zmarła włoska alpejka Elena Fanchini. Sportsmenka przegrała długotrwałą walkę z nowotworem. Informacje o śmierci Włoszki przekazała w środę, 8 lutego krajowa federacja. Utytułowana 37-latka miała na koncie medal mistrzostw świata oraz zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata.

Nie żyje włoska alpejka Elena Fanchini

Włoski Związek Sportów Zimowych o śmierci alpejki poinformował w krótkim oświadczeniu. - Po ciężkiej chorobie Elena Fanchini zmarła w swoim domu w Solato (niedaleko Brescii) - czytamy. Federacja potwierdziła również, że przyczyną zgonu był rak, z którym kobieta zmagała się od 2018 roku.

Elena Fanchini najlepiej czuła się w zjeździe. Zdobyła srebro w mistrzostwach świata w 2005 roku oraz czterokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata. Zwycięstwo odniosła w dwóch konkursach - w 2005 roku w Lake Louise oraz w 2015 roku w Cortinie d'Ampezzo.

Karierę pokrzyżowały jej kontuzje, z którymi borykała się przez wiele lat. Swoje kolana Włoszka porównywała do "szkła". Ze względu na rozwijającą się chorobę nie mogła wziąć udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku. Dwa lata później zdecydowała się zakończyć karierę.

Miły gest Włoszka otrzymała od swojej koleżanki Sofii Goggia. Narciarka alpejska, zwyciężając w styczniu zawody w Cortinie d'Ampezzo, zadedykowała jej zwycięstwo.

Elena Fanchini miała zaledwie 37 lat...

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.interia.pl