Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nie żyje była siatkarka Anna Hofmokl-Radomska
Maria Glinka
Maria Glinka 15.01.2022 21:46

Nie żyje była siatkarka Anna Hofmokl-Radomska

Flickr/webhamster, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Flickr/webhamster, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Zmarła Anna Hofmokl-Radomska. Była reprezentantka Polski w piłce siatkowej odeszła w wieku 91 lat. Informację o śmierci zawodniczki przekazał Polski Związek Piłki Siatkowej.

Szczyt kariery zmarłej siatkarki przypadł na lata 50. Anna Hofmokl-Radomska była związana z klubami siatkarskimi z Łodzi.

Nie żyje Anna Hofmokl-Radomska. Żegna ją "rodzina siatkarska"

W sobotę 15 stycznia 2022 r. zmarła Anna Hofmokl-Radomska. O śmierci wybitnej zawodniczki poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS)

"Rodzina Siatkarska ze smutkiem przyjęła informację o śmierci Anny Teresy Hofmokl - Radomskiej", czytamy w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie PZPS. Członkowie związku składają kondolencję rodzinie i najbliższym zmarłej siatkarki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kim była Anna Hofmokl-Radomska?

Anna Hofmokl-Radomska była reprezentantką Polski w piłce siatkowej w latach 50. XX wieku. Przez lata grała w kilku łódzkich klubach.

Anna Hofmokl-Radomska ma na koncie wiele tytułów. Udało jej się zdobyć m.in. mistrzostwo Polski z klubami HKS i Unia z Łodzi.

Jednak PZPS zwrócił uwagę w komunikacie, że Anna Hofmokl-Radomska nie ograniczała się wyłącznie do siatkówki. Talent wykazywała również w lekkoatletyce. Zawodniczka zdobyła złote medale w skoku w dal.

Prywatnie mężem Anny Hofmokl-Radomskiej był reprezentant Polski w piłce siatkowej Marian Radomski. W biało-czerwonych barwach wystąpił 117 razy (w latach 1952-1959). 

Po zakończeniu kariery zawodniczej mąż Anny Hofmokl-Radomska uczył siatkówki w Łodzi i pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 91 w Łodzi. Zmarł w 1998 r.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] źródło: pzps.pl

Tagi: Nie żyje PZPS