Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Moder zdradza przed meczem z Austrią. To zadecyduje o wyniku
Michał Pokorski
Michał Pokorski 18.06.2024 18:36

Moder zdradza przed meczem z Austrią. To zadecyduje o wyniku

Jakub Moder
fot. screen/ TVP Sport

Jakub Moder na wtorkowej konferencji prasowej wyjawił, w czym Polacy mają przewagę nad Austrią. Pomocnik reprezentacji Polski twierdzi, że jeden czynnik może mieć istotny wpływ na cały mecz. 25-latek skomentował także taktykę na najbliższy pojedynek.

Jakub Moder zwraca uwagę na regenerację

Pomocnik reprezentacji Polski podczas konferencji prasowej, zwrócił uwagę na kwestię odpoczynku. Nasi piłkarze będą mieli ponad 30 godzin więcej na regenerację, niż najbliżsi rywale. Zdaniem Jakuba Modera, ten czynnik może wpłynąć na kształt całego meczu:

Uważam, że Austriacy i tak mają nadal dużo czasu między meczami. Wielu z nich dość często w swoich klubach gra co trzy dni. Oczywiście my teraz mamy tego czasu na regenerację więcej. Na pewno łatwiej naszym trenerom przygotować mikrocykl. Może to będzie miało delikatny wpływ. Ale ogólnie nie szukałbym w tym jakiejś wielkiej rzeczy - mówił reprezentant Polski.

Lewandowski przemówił w szatni. Piłkarze poruszeni słowami kapitana Gwiazdor Francji o Polsce. Takich słów niewielu mogło się spodziewać

Jakub Moder zapowiada odważną grę z Austrią

25-letni reprezentant Polski został zapytany również o pomysł na grę z Austrią. Pomocnik Biało-Czerwonych zapowiedział odważne i zacięte spotkanie: 

"Wydaje mi się, że musimy przeciwstawić się tym samym (intensywną grą i bieganiem - red.). Ale przede wszystkim musimy trzymać się swojego stylu, grać piłką, być blisko siebie w defensywie. My też dużo biegamy i gramy intensywnie, a w momencie, gdy posiadamy piłkę, mamy dużo jakości. Myślę, że to będzie klucz do sukcesu w piątek (…)

(..) Odwaga generalnie jest kluczem w futbolu do tego, żeby wygrywać mecze. Tak, na pewno zagraliśmy odważnie z Holandią i tak samo będziemy chcieli zaprezentować się z Austrią." - powiedział Jakub Moder.

ZOBACZ TEŻ: Przemowa Roberta Lewandowskiego w szatni Polaków

Trwa Euro 2024

Biało-Czerwoni już w piątek rozegrają najważniejsze spotkanie za kadencji Michała Probierza. Polacy o swoje “być albo nie być” w Euro 2024 zawalczą z reprezentacją Austrii. Pojedynek obu drużyn już 21 czerwca, o godzinie 18:00. Grupowe zmagania Polska zakończy z naszpikowaną gwiazdami Francją. Dla Biało-Czerwonych będzie to doskonała okazja na rewanż za ćwierćfinał Mistrzostw Świata w Katarze. Wówczas Trójkolorowi ograli Polaków 3:1.