Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Media poinformowały o nowym selekcjonerze kadry. To on najprawdopodobniej zastąpi Michniewicza
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 19.01.2023 16:56

Media poinformowały o nowym selekcjonerze kadry. To on najprawdopodobniej zastąpi Michniewicza

Polska Chile, reprezentacja
Beata Zawadzka/East News

Niezwykle interesujące, a zarazem kluczowe wieści docierają do nas z obozu reprezentacji Polski. Jak informuje TVP Sport - nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski zostanie Paulo Bento. Prezentacja nowego szkoleniowca ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

TVP Sport: Paulo Bento ma zostać selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski

Wygląda na to, że saga związana z następcą Czesława Michniewicza w roli trenera polskiej kadry dobiega końca. Informacje o tym, że Prezes PZPN - Czesław Kulesza dokonał ostatecznego wyboru, przekazał dziś wspomniany portal. Nowym trenerem Polaków zostać ma Portugalczyk Paulo Bento.

Wstępne wieści w tej sprawie znane były już kilka dni temu, o czym informował nasz portal. Wiadomym było, iż nowy selekcjoner pochodzi z zagranicy oraz ma doświadczenie w pracy z inną reprezentacją. Padało kilka nazwisk, jednak na ostateczny wybór jednego z nich musieliśmy jeszcze poczekać.

Paulo Bento nadzieją na progres polskiej reprezentacji

Portugalczyk karierę piłkarską spędził w większości w swojej ojczyźnie, broniąc barw takich klubów jak Benfica czy Sporting.

Jako trener zasłynął w pierwszej kolejności z sukcesów, które odniósł w drugim ze wspomnianych klubów, sięgając z nim po Puchar oraz Superpuchar Portugalii.

Sławę, zdobył również, gdy prowadził reprezentację Portugalii, z którą na Mistrzostwach Europy odbywających się w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku, dotarł aż do półfinału. Pracę w tej roli kontynuował do 2014 roku, kiedy to został zwolniony po porażce z Albanią w eliminacjach do Euro 2016.

Renomę przyniosła mu także praca w roli szkoleniowca reprezentacji Korei Południowej, z którą to na niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Katarze awansował do 1/8 finału. Ofensywny styl gry, kombinacyjne akcje, aż w końcu zwycięstwo w starciu z faworyzowaną Portugalią sprawiły, że na grę zespołu, prowadzonego przez Bento patrzyło się z wielką przyjemnością.

Jeśli doniesienia te okażą się prawdą, fani piłki nożnej w Polsce po raz kolejny, z nadzieją liczyć będą na nowe otwarcie w polskim futbolu. Kibice, zniesmaczeni fatalnym stylem, jaki reprezentacja Polski prezentowała pod wodzą Michniewicza, oczekują od nowego selekcjonera widowiskowej, miłej dla oka gry. Oby życzenie to spełniło się dzięki pracy portugalskiego trenera.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.tvp.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!