Sport.Goniec.pl > Tenis > Magda Linette zagra o finał Australian Open. "Spełniły się moje marzenia"
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 25.01.2023 08:55

Magda Linette zagra o finał Australian Open. "Spełniły się moje marzenia"

Magda Linette
Rex Features/East News

Po znakomitym spotkaniu, w półfinale Australian Open zameldowała się Magda Linette. Polka w świetnym stylu pokonała czeską tenisistkę Karolinę Pliskovą 6:3, 7:5 i pierwszy raz w swojej karierze będzie walczyć o finał całego turnieju.

Znakomita Magda Linette. Polka powalczy o finał Australian Open

Przed spotkaniem z Czeszką Polka nie była faworytką. Choć Magda Linette podczas tegorocznego Australian Open zaskoczyła wszystkich wyśmienitą formą oraz nad wyraz dobrą grą, to dla jej rywalki, ćwierćfinał turnieju był chlebem powszednim.

Po zaskakującej porażce liderki światowego rankingu, Igi Świątek, polskim kibicom tenisa pozostawała jedynie 45 na liście światowej Magda Linette. Niewielu jednak stawiało na tak dobrą grę polskiej zawodniczki, która zaskoczyła wszystkich swoją rewelacyjną formą.

W całym spotkaniu Polka starała się zachowywać chłodną głowę. Polska zawodniczka dobrze weszła w spotkanie, przełamując serwis rywalki w dwóch pierwszych gemach, trzeciego zaś wygrywając bez straty punktu.

Czeszka co jakiś czas straszyła piekielnie mocnym podaniem, które jest jej znakiem firmowym, jednak Polka nie dała się złamać i zmuszała rywalkę do biegania, wciągając ją w wymiany, w których była lepsza. W szóstym gemie Polka po raz drugi przełamała serwis, doprowadzając kolejno do wyniku 4:2 i 5:2.

Była liderka światowego rankingu zdołała urwać jeszcze jednego gema, jednak to Magda Linette świętowała zwycięstwo w pierwszym secie, zamykając go wynikiem 6:3. Był to pierwszy przegrany set czeskiej zawodniczki w tym turnieju.

W drugiej partii wyraźnie rozdrażniona Pliskova, z animuszem przystąpiła do odrabiania strat i na chwilę przejęła inicjatywę, jednak sytuacja ta nie potrwała długo. Polka była nieustępliwa i gra toczyła wymiana za wymianą.

O losie całego spotkania zadecydował 11 gem, w którym Czeszka zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Piłka po jej zagraniach lądowała na autach, zaś chwilę później przy siódmym break poincie piłka po jej zagraniu znalazła się na siatce. Wtedy też Magda Linette wyszła na prowadzenie 6:5 i zakończyła spotkanie wynikiem 7:5.

- Spełniły się moje marzenia. Jestem bardzo szczęśliwa, ale nie chcę dać się ponieść emocjom, bo turniej się jeszcze nie skończył - mówiła tuż po spotkaniu Polka, która zwracała uwagę na towarzyszący jej w trakcie spotkania spokój.

Zwycięstwo z Pliskovą oznacza, że Polka po raz pierwszy w karierze będzie walczyć o wielki finał Australian Open. W kolejnej rundzie Polka zawalczy z Białorusinką Aryną Sabalenką, która zajmuje obecnie 5 miejsce w rankingu WTA i wydaje się być najmocniejszą zawodniczką z całej finałowej czwórki.

Dzięki temu zwycięstwu, Magda Linette już teraz awansowała na 22 pozycję w światowym rankingu, co jest jej życiowym osiągnięciem. Dodatkowo, jest ona również trzecią zawodniczką z Polski, której udało się dotrzeć do półfinału Australian Open. W poprzednich latach, wyczynu tego dokonały kolejno Agnieszka Radwańska i Iga Świątek.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Tenis ziemny