Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Kuriozalna sytuacja w meczu polskich siatkarzy. "Zagranie roku", wideo obiegło sieć
Karol Osiński 04.06.2024 10:41

Kadr z meczu Polska - Bułgaria

Polscy siatkarze zwyciężyli nad Bułgarią 3:1 w pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów w japońskiej Fukuoce. Mimo problemów na początku starcia, końcówka została przez nich zdominowana i pewnie triumfowali. Nie tylko wynik tego meczu przejdzie do historii. W trzecim secie doszło do kuriozalnej sytuacji po serwisie Tomasza Fornala. Nagranie obiegło sieć.

Polscy siatkarze kroczą po triumf w Lidze Narodów

Turniej w Antalyi udowodnił, że Polacy mimo pewnej kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu, są w stanie powalczyć o zwycięstwo w Lidze Narodów. W Turcji rozegrali cztery spotkania, z czego pierwsze trzy padły ich łupem bez większego problemu.

Ich pierwszymi “ofiarami” zostali siatkarze ze Stanów Zjednoczonych. Zwyciężyli ten mecz 3:0, po czym zmierzyli się z Kanadyjczykami. Tutaj przegrali tylko jednego seta, żeby ostatecznie zatriumfować 3:1. W trzecim starciu ograli Holandię 3:0, by na koniec przegrać ze Słowenią 0:3.

Oskarżana o zdradę Anna Lewandowska podsumowana przez eksperta. "Brnie w zaparte"

Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy nad Bułgarią

Równie doskonale, co w Turcji Polacy rozpoczęli zmagania w japońskiej Fukuoce. Ich pierwszymi rywalami byli Bułgarzy, których bilans zwycięstw i porażek w Turcji był całkowicie odwrotny do osiągniętego przez ekipę Nikoli Grbicia. Przegrywali z Francją i Kanadą 0:3 oraz Holandią 1:3. Jedyne zwycięstwo osiągnęli w starciu z USA (3:1).

W pierwszym secie meczu z Polską Bułgaria wyglądała zdecydowanie lepiej i wygrała 25:21. Później było już tylko gorzej. Biało-Czerwoni wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli trzy sety z rzędu (25:21, 25:19, 25:18) i z podniesioną głową podejdą do następnego pojedynku z Turcją.

Kuriozalna sytuacja w meczu Polska - Bułgaria

W trzecim secie meczu Polska - Bułgaria doszło do absurdalnej sytuacji. Przy zagrywce Tomasza Fornala jeden z przeciwników przyjął piłkę w taki sposób, że ta poleciała w trybuny. Komentator meczu w Polsacie Sport nazwał ten moment “zagraniem roku”. Nagranie błyskawicznie obiegło sieć, a internauci nie kryli rozbawienia.

Tomasz Fornal?! As serwisowy całego sezonu reprezentacyjnego w pierwszym meczu!;