Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Pierwsze słowa Wojciecha Szczęsnego po meczu. Wiemy, co powiedział sędziemu
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 30.11.2022 23:17

Katar 2022. Pierwsze słowa Wojciecha Szczęsnego po meczu. Wiemy, co powiedział sędziemu

Wojciech Szczęsny
TVP

Katar 2022. Niewątpliwie największym bohaterem Polaków na tegorocznych MŚ jest Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu Turyn w dwóch meczach z rzędu obronił rzuty karne i to jego fantastycznej formie możemy przypisać główną zasługę tego, że zagramy w 1/8 finału.

Wojciech Szczęsny był pierwszym piłkarzem polskiej reprezentacji, który po przegranym meczu z Argentyną stanął przed dziennikarzami i odpowiedział na kilka pytań.

Wojciech Szczęsny zabrał głos po meczu z Argentyną

Bohater nie tylko spotkania, ale i całego mundialu, przyznał przede wszystkim, co powiedział sędziemu po tym, jak ten po interwencji VAR przyznał rzut karny Argentynie.

- Cieszę się, że ten rzut karny coś dał. Powiedziałem sędziemu od razu, że dotknąłem Messiego ręką, ale nie uważam, żeby to był rzut karny. Sędzia jednak uznał inaczej. I dobrze, mogłem się popisać - powiedział przed kamerami TVP Sport.

Szczęsny nie krył radości z faktu, że w końcu mógł dorzucić cegiełkę od siebie do wyników reprezentacji. Trzeba jednak przyznać, że biła z niego skromność, bowiem awans zawdzięczamy przede wszystkim jemu i to reszta drużyny może co najwyżej przypisać sobie jakąś mikroskopijną część.

Wojciech Szczęsny również w swoim stylu musiał coś skomentować, ale tym razem padło na jego rodzinę, a nie jak ostatnio na Roberta Lewandowskiego.

- Cała moja rodzina siedzi teraz w Warszawie i ogląda. Kocham cię, Liamku - tata nie wraca do domu! - powiedział szczęśliwy i rozbawiony bramkarz.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Mundial 2022