Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Katar 2022. Prezydent Andrzej Duda skomentował decyzję o rzucie karnym dla Argentyny
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 01.12.2022 08:52

Katar 2022. Prezydent Andrzej Duda skomentował decyzję o rzucie karnym dla Argentyny

Andrzej Duda, Wojciech Szczęsny
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Katar 2022. Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny udowodnił, że jest wielkim fanem sportu i trzyma kciuki za polskich reprezentantów. Głowa naszego państwa z zapartym tchem śledziła zatem mecz Polski z Argentyną, a gdy doszło do podyktowania naszym rywalom rzutu karnego, w dyplomatycznych słowach dała do zrozumienia, co myśli na ten temat.

Katar 2022. Polacy przegrali z Argentyną 0:2

W środowy wieczór przed ekranami telewizorów zasiedli fanów piłki nożnej w całej Polsce, mocno trzymając kciuki za biało-czerwonych. Pojedynek z Argentyną wzbudzał wielkie emocje jeszcze przed rozpoczęciem, a wraz z pierwszym gwizdkiem temperatura zaczęła niebezpiecznie rosnąć.

Mundialowa gorączka mocno udzieliła się także politykom, którzy nie kryli, że mocno kibicują "naszym". Ci, co prawda wyszarpali awans do 1/8, ale nie zachwycili na boisku, przegrywając 0:2. Wynik mógłby być jeszcze mniej korzystny, bowiem w pierwszej połowie dla naszych rywali podyktowano kontrowersyjnego karnego. To wywołało powszechne oburzenie kibiców, które nie ominęło nawet Pałacu Prezydenckiego.

Prezydent Andrzej Duda: "Kontrowersyjna decyzja sędziów"

Prezydent Andrzej Duda dał się poznać jako wielki fan piłki nożnej, nieraz pojawiając się na trybunach Stadionu Narodowego podczas reprezentacyjnych meczów. Nie mógł więc przejść obojętnie wobec bezpodstawnej "jedenastki" dla Argentyny, która nieomal odebrała nam dzisiejszą radość.

- Delikatnie mówiąc, kontrowersyjna decyzja sędziów o podyktowaniu rzutu karnego przeciw Polsce. Odpowiedzią na to jest SPOKOJNA i GENIALNA obrona Wojciecha Szczęsnego! BRAWO!!!! - napisał jeszcze w trakcie meczu na swoim koncie na Twitterze.

Prezydent, jak na głowę państwa przystało, wypowiedział się mocno dyplomatycznie, ale nietrudno domyślić się, jakie były jego prawdziwe odczucia. Całe szczęście, w bramce był Wojciech Szczęsny, którego nasz przywódca oraz większość komentujących wskazała jako bohatera spotkania.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl