Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek wraz z innymi Polkami w II rundzie US Open. Świetny start naszych tenisistek
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.08.2023 09:45

Iga Świątek
TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

W poniedziałek, 28 sierpnia wystartowała kolejna edycja wielkoszlemowego US Open. Tego dnia do rywalizacji przystąpiła trójka polskich tenisistek: Iga Światek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Polki spisały się fenomenalnie i w komplecie zameldowały się w II rundzie amerykańskiego turnieju.

Magdalena Fręch lepsza od Navarro

Jako pierwsza z Polek na korcie pojawiła się Magdalena Fręch. Rywalką naszej zawodniczki była reprezentantka gospodarzy, Emma Navarro. Faworytem spotkania była Amerykanka, plasująca się na 57. pozycji w rankingu WTA.

Fręch od początku starcia nie ustępowała jednak wyżej notowanej przeciwniczce. W pierwszym secie doszło do niezwykle emocjonującego tie-breaka, wygranego przez Polkę 12:10. Druga partia padła łupem Navarro, która nie pozostawiła naszej zawodniczce żadnych szans, wygrywając 6:1. Wydawało się, że Amerykanka pójdzie za ciosem w trzecim secie. Tak się jednak nie stało. Polska tenisistka wróciła na dobre tory, pewnie zwyciężając 6:2.

Skandal w Ekstraklasie. Kewin Komar brutalnie pobity przez kiboli

Iga Świątek zdemolowała rywalkę

Następnie polscy fani śledzili pierwszy występ Igi Światek, która rywalizowała z Rebeccą Peterson. Szwedka nie miała w tym pojedynku nic do powiedzenia. Dobitnie świadczy o tym fakt, że w pierwszym secie nie zdołała wygrać choćby gema.

Sytuacja na korcie nie uległa znaczącej zmianie w drugim secie. Choć Szwedka na jego starcie zaprezentowała się z lepszej strony, pozwoliło jej to ostatecznie na zwycięstwo w zaledwie jednym gemie. Mecz trwający niespełna godzinę zakończył się pewną wygraną Igi Świątek 6:0, 6:1.

Magda Linette dopełniła dzieła. Komplet Polek w II rundzie US Open

Jako ostatnia z naszych reprezentantek zaprezentowała się Magda Linette. 24. rakieta kobiecego tenisa zmierzyła się z Białorusinką, Aliaksandrą Sasnowicz. Zajmująca znacznie wyższą pozycję w rankingu WTA Polka zdaniem bukmacherów nie była jednak faworytką spotkania z 92. rakietą świata.

Ich oceny nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Polska tenisistka uporała się z Białorusinką bez problemów. Pokonała Sasnowicz 6:3, 6:1, wieńcząc udany dzień Polek w US Open. Tym samym do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju awansował komplet naszych reprezentantek.

Źródło: Goniec Sport