Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Montrealu. Polka poznała rywalkę, podano termin meczu
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 11.08.2023 12:29

Iga Świątek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Iga Świątek się nie zatrzymuje. Polka pokonała Karolinę Muchovą w 1/8 finału turnieju w Montrealu i zameldowała się w najlepszej ósemce zawodów. Liderka rankingu WTA poznała już swoją rywalkę w walce o półfinał. Ustalono również termin następnego spotkania polskiej tenisistki.

Iga Świątek po raz drugi w tym roku lepsza od Karoliny Muchovej

W 1/8 finału turnieju w Montrealu Polka rywalizowała z Czeszką, Karoliną Muchovą. Było to drugie spotkanie pań w tym roku. Wcześniej zmierzyły się ze sobą w finale wielkoszlemowego Roland Garros. Wówczas górą była polska tenisistka, która po raz trzeci w swojej karierze triumfowała na paryskich kortach.

Przebieg czwartkowego spotkania utrudniały niekorzystne warunki atmosferyczne panujące tego dnia w Montrealu. Tenisistki mecz rozpoczęły w czwartkowe popołudnie, a zakończyły w piątek w nocy czasu polskiego. Pierwszy set padł łupem Polki, która nie dała szans rywalce, wygrywając 6:1. W kolejnym lepsza okazała się Muchova.

Po rozegraniu dwóch setów przerwano mecz i kilkukrotnie przekładano godzinę jego wznowienia. Ostatecznie po kilku godzinach paniom udało się wrócić na kort. Iga Świątek wygrała trzeciego seta 6:4 i po raz drugi w ostatnich miesiącach pokonała Karolinę Muchovą.

Miał wsiąść do złego pociągu i przepaść. Przekazano przykre informacje

Iga Światek poznała rywalkę w ćwierćfinale turnieju w Montrealu

Polska tenisistka poznała już zawodniczkę, z którą stoczy bój o półfinał. Będzie nią Danielle Collins. Amerykanka gładko uporała się z reprezentantką gospodarzy Leylah Fernandez, pokonując rywalkę 6:2, 6:3.

Dla Igi Świątek będzie to czwarte starcie z amerykańską tenisistką w historii. Bilans dotychczasowych starć przemawia za Polką, która wygrała dwa z trzech spotkań z Collins. Dwa lata temu w ćwierćfinale w Adelajdzie (6:2, 3:0 i krecz) oraz w 1/16 finału tegorocznych zawodów w Dosze (6:0, 6:1). Amerykanka górą była z kolei w 2022 roku w trakcie Australian Open. Wygrała wówczas z naszą tenisistką 6:4, 6:1.

Iga Świątek zagra ćwierćfinałowy mecz w piątkowy wieczór

Pojedynek Igi Świątek z Danielle Collins zostanie rozegrany w piątek 11 sierpnia jako trzeci w kolejności na korcie centralnym. Spotkanie rozpocznie się więc nie wcześniej niż o godzinie 21. Wcześniej zaplanowano mecze Aryny Sabalenki z Ludmiłą Samsonową oraz Jessici Peguli z Coco Gauff. Transmisję ze starcia polskiej tenisistki przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Z innym kanadyjskim turniejem pożegnał się natomiast Hubert Hurkacz. Polak odpadł po pełnym emocji oraz zwrotów akcji pojedynku z liderem światowego rankingu, Carlosem Alcarazem.

Źródło: Goniec Sport