Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek rozbiła rywalkę i przeszła do historii. Polka zachwyciła świat
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 03.06.2024 08:38

Iga Świątek rozbiła rywalkę i przeszła do historii. Polka zachwyciła świat

Iga Świątek

Niedzielny mecz polskiej tenisistki wpisał się w annały historii tego sportu. Iga Świątek potrzebowała zaledwie 40 minut, by rozbić Rosjankę Anastasię Potapową w czwartej rundzie turnieju Rolanda Garrosa. Spotkanie trwało wyjątkowo krótko, szczególnie jak na ten etap zmagań prestiżowej imprezy i zakończyło się wynikiem 6:0, 6:0. Statystyki są imponujące.

Rewelacyjny wynik Igi Świątek

Mecze, które kończą się po 40 minutach są w zawodowym tenisie rzadkością. Podczas prestiżowych imprez, takich jak turniej Rolanda Garrosa, są już sportowym ewenementem.

Takim ewenementem jest też jednak bez wątpienia Iga Świątek, która w niedzielę w spotkaniu czwartej rundy imprezy pokonała rosyjską zawodniczkę 6:0, 6:0, wprawiając w zachwyt nie tylko kibiców, ale i komentatorów.

Na rezultat zawodów niemal natychmiast zareagował popularny serwis zajmujący się sportowymi statystykami OptaAce.

Okazuje się bowiem, że mecz Igi był najkrótszym w jej karierze na korcie ziemnym oraz najkrótszym na French Open, od kiedy ten serwis zbiera dane, czyli od 2015 roku.

Real Madryt zadecydował o losach polskich klubów w pucharach. Trudna przeprawa Wisły Kraków

Iga Świątek zapisała się w historii

Pokonując Potapową Iga Świątek została trzecią zawodniczką w erze open, która w dwóch z rzędu edycjach French Open wygrała 6:0, 6:0. Przed Polką dokonały tego jedynie Argentynka Gabriela Sabatini (1992-1993) i Francuzka Mary Pierce (1993-1994).

Niesamowite statystyki po meczu Igi Świątek

W meczu z pierwszą rakietą polskiego tenisa Potapowej udało się ugrać zaledwie 10 punktów. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce podczas Australian Open w 2001 roku i to podczas pierwszej, a nie czwartej rundy.

Serwis Opta zwrócił także uwagę, że 13,6 procent wszystkich setów Igi Świątek na kortach ziemnych kończy się rezultatem 6:0 dla Polki. To najwyższy odsetek od 2000 roku.

Niedzielne spotkanie było najkrótszym meczem WTA w całej dotychczasowej karierze Igi Świątek.

Źródło: Interia