Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek "prosiła o to codziennie" organizatorów Roland Garros. Miała już dość
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 02.06.2023 13:16

Iga Świątek "prosiła o to codziennie" organizatorów Roland Garros. Miała już dość

Iga Świątek
Rex Features/East News

Iga Świątek nie zawsze dostaje wszystko, czego chce od organizatorów turniejów wielkoszlemowych, nawet, gdy jest zawodniczką nr 1 w rankingu WTA. Bardzo długo prosiła o jedną kwestię. Była już bardzo zmęczona.

Iga Świątek grała w sesjach wieczornych

Iga Świątek w paru ostatnich turniejach miała występować w sesjach wieczornych, ze względu na zainteresowanie, jakim cieszyły się jej pojedynki. Niestety, wówczas jej mecze potrafiły kończyć się i o 1 w nocy. 

W takich warunkach cierpią nie tylko kibice, ale również tenisiści, którzy mają bardzo mało czasu na regenerację. Być może również ten fakt sprawił, że Iga Świątek męczyła się później z kontuzjami, przez które musiała zrezygnować z rywalizacji w Rzymie.

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Iga Świątek miała już tego dość

Iga Świątek miała już tego powyżej uszu. Przyznała, że o wiele chętniej grałaby w sesjach dziennych, by w ten sposób mieć czas na regenerację. Wyjawiła, że kontaktowała się w tej sprawie z organizatorami Roland Garros.

- Codziennie prosiłam o to, aby grać w sesji dziennej - przekazała Polka podczas konferencji prasowej. Jednocześnie warto przypomnieć, że sesje wieczorne cieszą się o wiele większa popularnością ze względu na znajdowanie się w telewizyjnym “prime time”. 

Iga Świątek o sesjach wieczornych

Iga Świątek została zapytana podczas konferencji, czy ze względu na popularność i oglądalność sesji wieczornych, w których zazwyczaj występują sami mężczyźni, ona również nie chciałaby zmienić swoich preferencji.

- Moje zdanie się nie zmieniło. Cóż, nawet nie wiedziałam, bo nie jestem osobą, która ogląda te mecze tak późno. W większości wracam do zdrowia i nie myślę o tenisie. Oczywiście byłoby miło, gdybyśmy zorganizowali również mecze kobiet - oznajmiła.