Sport.Goniec.pl > Tenis > Pewna wygrana Igi Świątek w II rundzie Roland Garros. Polka nie dała żadnych szans Claire Liu
Dawid Szczurek 01.06.2023 17:06

TIZIANA FABI/AFP/East News

Iga Świątek w II rundzie turnieju Roland Garros zmierzyła się z Amerykanką Claire Liu. Polska tenisistka nie dała rywalce żadnych szans, zwyciężając spotkanie w dwóch setach 6:4, 6:0. 22-latka małymi krokami zmierza do obrony tytułu wywalczonego w Paryżu w zeszłym roku.

Iga Świątek w starciu z Claire Liu. Pierwszy set stał pod znakiem niewymuszonych błędów

Mecz rozpoczął się od pewnego prowadzenia Polki 3:0. Gdy wydawało się, że Iga Świątek będzie pewnie zmierzać do zwycięstwa w pierwszym secie, przydarzyły się jej niewymuszone błędy. Claire Liu doprowadziła do wyniku 3:3.

W dalszej części spotkania gra się wyrównała. W grę polskiej tenisistki wkradła się nerwowość. W kluczowych momentach rywalizacji lepszymi zagraniami popisywała się jednak Iga Świątek, która wygrała pierwszego seta 6:4.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Iga Świątek lepsza od Claire Liu. Polka w trzeciej rundzie Roland Garros

Scenariusz czwartkowej potyczki podobny był do tego, który oglądaliśmy w meczu Polki z Cristiną Bucsą. Problemy w pierwszym secie i pewne zwycięstwo w drugiej odsłonie starcia.

W drugim secie Claire Liu nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Choć Iga Świątek ponownie nie wystrzegła się głupich błędów, zwyciężyła spotkanie 6:4, 6:0. Polska tenisistka zameldowała się w trzeciej rundzie francuskiego turnieju. Jej następną przeciwniczką będzie Chinka Xinyu Wang.

Iga Świątek świętowała 22. urodziny. Zabawne życzenia Kamila Stocha

31 maja, dzień przed meczem II rundy Roland Garros, Iga Świątek obchodziła 22. urodziny. Życzenia otrzymała m.in. od organizatorów francuskiego turnieju. Za pośrednictwem mediów społecznościowych polska tenisistka podziękowała fanom za serdeczne słowa.

- Widzę Was, widzę też wszystkie życzenia i miłe słowa. Bardzo za nie dziękuję, wiele dla mnie znaczą - oznajmiła triumfatorka Roland Garros sprzed roku. Do wpisu tenisistka dołączyła również zdjęcie zrobione w trakcie jej trzecich urodzin.

Pod fotografią opublikowaną na Instagramie pojawiło się tysiące komentarzy z życzeniami. Internauci zachwyceni byli jednak tym, którego autorem był Kamil Stoch. "Wesołych urodzin Iga. Oby Ci paletka letkom była" - napisał żartobliwie polski skoczek. Jak można się domyślać, było to nawiązanie do popularnego określenia "gówniara z paletkom", które ogarnęło sieć, gdy internauci zaczęli humorystycznie porównywać dokonania Igi Świątek oraz Roberta Lewandowskiego.

Źródło: sport.goniec.pl