Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek odpada z turnieju w Tokio. Porażka z Rosjanką w ćwierćfinale
Dawid Szczurek 29.09.2023 09:04

Iga Świątek odpada z turnieju w Tokio. Porażka z Rosjanką w ćwierćfinale

Rex Features/East News

Iga Świątek wróciła do rywalizacji po krótkiej przerwie po US Open. Polka wzięła udział w turnieju WTA 500 w Tokio. Rywalizację zakończyła już na drugim meczu. W ćwierćfinale lepsza okazała się Rosjanka, Weronika Kudiermietowa, która pokonała Polkę 6:2, 2:6, 6:4.

Iga Świątek zawodzi po powrocie do gry

Polska tenisistka po nieudanym występie w tegorocznym US Open postanowiła chwilę odpocząć od rywalizacji na światowych kortach. 22-latka miała wziąć udział w turnieju w Guadalajarze, jednak ostatecznie podjęła decyzję o wycofaniu z się z meksykańskich zawodów.

Po kilku tygodniach przerwy Iga Świątek pojawiła się na kortach w Tokio. W pierwszej rundzie Polka otrzymała wolny los. W drugiej nieoczekiwane problemy sprawiła jej 148. w rankingu WTA, Japonka, Mai Hontama. Raszynianka zdołała jednak wybrnąć z trudnej sytuacji i zwyciężyła 6:4, 7:5. W ćwierćfinale czekała ją znacznie cięższa przeprawa. Jej rywalką była Weronika Kudiermietowa.

Zbigniew Boniek stanął w obronie Roberta Lewandowskiego. "Co za ludzie"

Fatalny początek meczu w wykonaniu Igi Świątek

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli polskiej tenisistki. Iga Świątek została dwukrotnie przełamana przez rywalkę, która na starcie prowadziła już 4:0. Polka nie potrafiła odpowiedzieć tym samym, przegrywając pierwszego seta 2:6.

Sytuacja na korcie zmieniła się w drugiej partii. Tym razem to 22-latka zaczęła od mocnego uderzenia, przełamując rywalkę w drugim gemie. Iga Świątek utrzymywała swoje podanie, a na sam koniec seta dołożyła kolejne przełamanie Rosjanki, wygrywając go 6:2.

Iga Świątek odpada z turnieju w Tokio

Trzeci set był najbardziej wyrównanym w całym meczu. Kluczowy dla jego przebiegu okazał się trzeci gem. Gra toczyła się w nim na przewagi i ostatecznie górą wyszła z niego Kudiermietowa, która uzyskała niezwykle cenne przełamanie.

W dalszej części spotkania tenisistki utrzymywały swój serwis. Iga Świątek popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów. Aż sześciokrotnie w skali całego spotkania przydarzyły się jej podwójne błędy serwisowe. Polka przegrała trzeciego seta 4:6 i pożegnała się z turniejem w Tokio.

Źródło: Goniec Sport