Sport.Goniec.pl

Peter Mundy/Speed Media/Shutterstock Rex Features/East News

Iga Świątek nie wystąpi na WTA Sydney. Tenisistka wydała oświadczenie

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W niedzielę Iga Świątek poinformowała, że rezygnuje ze startu w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju WTA Sydney. Polska tenisistka nie ukrywała, że decyzja była trudna, ale zmusił ją do tego jej stan zdrowia.

W niedzielny poranek Iga Świątek zwróciła się do swoich kibiców. Przekazała, że nie będą mogli jej oglądać w WTA Sydney. Polka zdecydowała, że nie jest w stanie wystartować w poniedziałek w turnieju.

- Po intensywnym okresie przygotowawczym i turnieju w Adelajdzie moje ciało potrzebuje więcej odpoczynku - rozpoczęła swój wpis Iga Świątek. Tenisistka zmaga się z uporczywym bólem.

Iga Świątek nie wystąpi w WTA Sydney

Rozstawiona z numerem dziewiątym w światowym rankingu Iga Świątek przegrała ze swoim ciałem i dla dobra swojej dalszej kariery zdecydowała, że na WTA Sydney jej zabraknie.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Czuję lekki ból w okolicy żeber - wyznała na Twitterze polska tenisistka. Iga Świątek nie ukrywała, że zanim ogłosiła, że w poniedziałek nie wyjdzie na kort, przeprowadziła wiele dyskusji na ten temat. Ostatecznie to kwestie zdrowotne przechyliły szalę.

- Po długich rozmowach zdecydowałam się więc wycofać z turnieju w Sydney. Bardzo chciałam tu zagrać i mam nadzieję, że za rok wrócę i będę mogła cieszyć się tym miejscem - przekazała w osobistym wpisie Iga Świątek. - Do zobaczenia w Melbourne - dodała 20-letnia Polka.

Wiele osób czekało na pierwsze starcie Igi Świątek

Komentatorzy oraz fani tenisa ziemnego mogą być rozczarowani decyzją Igi Świątek. Polska tenisistka miała już w pierwszej rundzie WTA Sydney zmierzyć się z Emmą Raducanu.

Brytyjka w zeszłym roku stała się sensacją świata sportu. Niespodziewanie w niesamowitym stylu stała się triumfatorką US Open. Po rezygnacji Igi Świątek spotkanie z Emmą Raducanu nie będzie miało na australijskich kortach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie 14. emerytury. Świadczenie nie zostanie wypłacone

  • Tragiczny finał poszukiwań w słowackich Tatrach. Trzech Polaków nie żyje

  • Fabio Cannavaro zostanie selekcjonerem reprezentacji? SE: Trwają negocjacje

Źródło: goniec.pl, eurosport.tvn24.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Tenis

Niepokojące wieści w sprawie Igi Świątek. Tenisistka zmartwiła fanów
Czytaj więcej >

Tenis

Rosjanka uderzyła w Igę Światek. Krytyczne słowa pod adresem liderki rankingu WTA
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek zwróciła się z ważnym apelem. Znany tenisista zareagował na słowa Polki
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek pochwaliła się drogim gadżetem. Internauci nie mogli oderwać oczu
Czytaj więcej >

Tenis

Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka
Czytaj więcej >

Tenis

Dramat Igi Świątek. Nerwowy finał zakończony spektakularną porażką
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]