Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek i jej sztab podjęli zaskakującą decyzję, a jednak. Co za wieści tuż przed Wimbledonem
Michał Pokorski
Michał Pokorski 14.06.2024 16:16

Iga Świątek i jej sztab podjęli zaskakującą decyzję, a jednak. Co za wieści tuż przed Wimbledonem

Iga Świątek
fot. screen/Eurosport 1

Sztab Igi Świątek ogłosił ważną decyzję. Po wyczerpującym French Open oraz rezygnacji z udziału w WTA 500 w Berlinie, 23-latka potrzebuje krótkiego odpoczynku. Nieoficjalnie, polska tenisistka nie zagra w żadnym innym turnieju na trawie oprócz Wimbledonu.

Iga Świątek królową Paryża

W finale turnieju Rolanda Garrosa Iga Świątek pokonała Jasmine Paolini 2:0 (6:2, 6:1) i tym samym zgarnęła czwarty tytuł French Open w swojej karierze. Polka ustrzeliła także "hat-tricka" francuskiej imprezy, zdobywając puchar trzeci raz z rzędu. Dzięki temu została dziewiątą tenisistką w ponad 120-letniej historii paryskiego turnieju, której udała się ta sztuka.
Wygrana w imprezie kosztowała Igę Świątek sporo wysiłku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Kolejną wielkoszlemową imprezą w kalendarzu WTA jest Wimbledon. Ostatnim etapem przygotowań raszynianki były zazwyczaj turnieje podprowadzające, ale tym razem sztab postanowił nieco zmienić plany.

Burza przed Euro 2024. Reprezentacje skarżą się na Niemców Przykre słowa o Idze Świątek. Fani są wściekli

Wimbledon zbliża się wielkimi krokami

Według Michała Chojeckiego z Super Expressu, sztab Igi Świątek zadecydował o rezygnacji z udziału w podprowadzających turniejach trawiastych. Jedyną imprezą z zieloną nawierzchnią, na której pojawi się raszynianka będzie oczywiście Wimbledon. Zaskakujące postanowienie ma być spowodowane przemęczeniem polskiej tenisistki oraz troską o jej dyspozycję. 23-latka ma za sobą bardzo udane miesiące na mączce, podczas których wygrała aż trzy turnieje.

Przed Igą Świątek intensywne miesiące

Najbardziej prestiżowy turniej na świecie zbliża się wielkimi krokami. Tenisistki rozpoczną rywalizację w Anglii już za nieco ponad dwa tygodnie (1 lipca). W tym roku pula nagród w najstarszej imprezie tej dyscypliny wzrosła aż do 50 milionów funtów. Kosmiczna kwota zostanie podzielona na wszystkie kategorie, ale wiadomo już że zwycięzcy gry pojedynczej zarobią około 2,7 milionów funtów. 

Niecałe dwa tygodnie po zakończeniu zmagań Wimbledonu, w stolicy Francji znowu wystartują najlepsi tenisiści i tenisistki świata, w tym oczywiście Iga Świątek. Igrzyska Olimpijskie na kortach turnieju Rolanda Garrosa rozpoczną się 27 lipca.