Sport.Goniec.pl

PATRICK HAMILTON/AFP/East News

Hubert Hurkacz przegrał mecz z Matteo Berrettini. Agnieszka Radwańska próbowała dopingować kolegę

4 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim. Wyższość Włocha nad Polakiem była widoczna gołym okiem i nawet okrzyki Agnieszki Radwańskiej nie pomogły w pokonaniu przeciwnika. To dla Polski zła wiadomość. Przegrana 4:6, 6:3, 3:6 oddala nas od półfinału.

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim

Hubert Hurkacz musi pogodzić się z porażką w United Cup. Polski tenisista uległ Włochowi. Matteo Berrettini nie miał dla Polaka litości i jedynie w drugim secie nawiązała się walka.

Przegrana Huberta Hurkacza to dla Polski zła wiadomość. Obecnie to Włosi, z wynikiem 2:1, są bliżej dotarcia do półfinałów United Cup.

Co zaważyło na przegranej Huberta Hurkacza? Na pewno cały mecz będzie przedmiotem szerokiej analizy, jednak pewne jest, iż polski tenisista popełnił zbyt wiele błędów. Włoch wykorzystał niemal wszystkie i ostatecznie to on zszedł z kortu w Brisbane jako zwycięzca.

Hubert Hurkacz: oto co działo się na korcie

Hubert Hurkacz jako trzeci Polak wyszedł na kort, by zawalczyć o awans Polski w United Cup. Wcześniej Lorenzo Musettim niemal bez wysiłku pokonał Daniela Michalskiego (1:6, 1:6). Iga Świątek pokazała, na co ją stać i wygrała z Martiną Trevisan (6:2, 6:4). Zwycięstwo Polki pozwoliło na remis z Włochami, ale środowy występ Huberta Hurkacza ponownie przechylił szalę na stronę przeciwników.

Matteo Berrettini w 2021 roku był finalistą Wimbledonu. Hubert Hurkacz klasyfikowany jest na 10. miejscu w rankingu ATP. Już na początku było widać, że będzie to dla Polaka trudny mecz.

Na początku spotkania w Brisbane Hubert Hurkacz nie popisał się serwisem. Włoch szybko go przełamał i w mgnieniu oka na tablicy wyników pojawiło się 0:2 dla Berrettiniego.

Hubert Hurkacz nie chciał się poddać i rozpoczął morderczy pościg za wynikiem. Wrocławianin zdobył gem przy swoim podaniu, a spotkanie zmieniło się w widowisko, gdy Matteo Berrettini nie mógł pogodzić się z przełamaniem przez Polaka i w wyniku złości doszło do uszkodzenia rakiety. Hubert Hurkacz szedł na całość. Posłał w stronę Włocha piłkę z szaloną prędkością aż 210 km/h. Był to as serwisowy.

Agnieszka Radwańska zagrzewała Huberta Hurkacza do walki

Zarówno Hubert Hurkacz, jak i Matteo Berrettini wygrywali kolejne gemy podczas swojego podania. Przełomowy moment spotkania miał miejsce w dziewiątym gemie. To wtedy Włoch aż dwa razy doprowadził do break pointa przy serwie Polaka.

Wtedy do akcji wkroczyła Agnieszka Radwańska . Tenisistka i jednocześnie kapitan, nie chcąc, by Hubert Hurkacz zaciął się w związku z przełomem u Włocha, głośno krzyczała do niego "nie szkodzi" po każdym błędzie wrocławianina.

Głośny doping Agnieszki Radwańskiej nie pomógł Hubertowi Hurkaczowi. W mgnieniu oka wynik zmienił się na 5:4. Pierwszy set zakończony został wynikiem 6:4. Dobra passa Włocha została utrzymana również później.

Hubert Hurkacz musiał pogodzić się z wygraną Włocha

Drugi set rozpoczął się dla Huberta Hurkacza dobrze. Serwis kończył się wygraną, ale Berrettini nie chciał dać za wygraną. W czwartym gemie Włoch zdecydowanie uspokoił swój styl gry i po nerwowym gonieniu Polaka doprowadził do remisu 2:2.

Hubert Hurkacz z drugiego setu wyszedł obronną ręką. Kiedy przy wyniku 3:2 doprowadził do break pointa. Kolejnego gema rozpoczął aż od dwóch asów serwisowych oraz godnym uznania wolejem przy siatce. Agnieszka Radwańska mogła być dumna. Ostatecznie Polak wygrał drugiego seta 6:3.

Nadzieje na ostateczne zwycięstwo zostały bardzo szybko rozwiane. W trzecim secie Włoch zmiażdżył Polaka. W szóstym gemie Hubert Hurkacz popełnił błędy, które zaowocowały wynikiem 4:2 dla rywala. Na tym momencie już nic nie było w stanie zatrzymać Matteo Berrettiniego. Ostatni set zakończył się wynikiem 6:3.

W środę na kort wyjdzie jeszcze Magda Linette. Koleżanka Huberta Hurkacza zmierzy się z Lucią Bronzetti.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Tenis

Iga Świątek obroni tytuł w Roland Garros? Ekspert nie pozostawia wątpliwości
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek skomentowała swój wyczyn. Wystarczyło kilka słów, fani wpadli w zachwyt
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek usłyszała to pytanie i nie wytrzymała. Wymowna odpowiedź polskiej tenisistki
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek zwycięska w starciu z Xinyu Wang. Koncertowa gra Polki
Czytaj więcej >

Tenis

Hubert Hurkacz przemówił po porażce w Roland Garros. Przyznał wprost, było tylko gorzej
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek "prosiła o to codziennie" organizatorów Roland Garros. Miała już dość
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Tenis

Tenis

Dawid Szczurek

Imponujący wyczyn Igi Świątek. Polka w elitarnym gronie
Czytaj więcej >
Tenis

Dawid Szczurek

Nagranie z Igą Świątek hitem w sieci. "Myślałam, że chcesz mój zegarek"
Czytaj więcej >
Tenis

Dawid Szczurek

Piękne zachowanie Igi Świątek. Internauci pod wrażeniem gestu polskiej tenisistki
Czytaj więcej >
Tenis

Dawid Szczurek

Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros. Zwycięstwo w przedwcześnie zakończonym starciu z Łesią Curenko
Czytaj więcej >
Tenis

Anna Dymarczyk

Roland Garros. Tenisistki pobiły rekord. To najdłuższy mecz w tym roku
Czytaj więcej >
Tenis

Anna Dymarczyk

Daria Kasatkina wygwizdana w czasie Roland Garros za piękny gest. Tenisistka odpowiedziała kibicom
Czytaj więcej >