Sport.Goniec.pl > Tenis > Hubert Hurkacz przegrał mecz z Matteo Berrettini. Agnieszka Radwańska próbowała dopingować kolegę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.01.2023 12:58

Hubert Hurkacz przegrał mecz, dopingowała go Agnieszka Radwańska
PATRICK HAMILTON/AFP/East News

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim. Wyższość Włocha nad Polakiem była widoczna gołym okiem i nawet okrzyki Agnieszki Radwańskiej nie pomogły w pokonaniu przeciwnika. To dla Polski zła wiadomość. Przegrana 4:6, 6:3, 3:6 oddala nas od półfinału.

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim

Hubert Hurkacz musi pogodzić się z porażką w United Cup. Polski tenisista uległ Włochowi. Matteo Berrettini nie miał dla Polaka litości i jedynie w drugim secie nawiązała się walka.

Przegrana Huberta Hurkacza to dla Polski zła wiadomość. Obecnie to Włosi, z wynikiem 2:1, są bliżej dotarcia do półfinałów United Cup.

Co zaważyło na przegranej Huberta Hurkacza? Na pewno cały mecz będzie przedmiotem szerokiej analizy, jednak pewne jest, iż polski tenisista popełnił zbyt wiele błędów. Włoch wykorzystał niemal wszystkie i ostatecznie to on zszedł z kortu w Brisbane jako zwycięzca.

Hubert Hurkacz: oto co działo się na korcie

Hubert Hurkacz jako trzeci Polak wyszedł na kort, by zawalczyć o awans Polski w United Cup. Wcześniej Lorenzo Musettim niemal bez wysiłku pokonał Daniela Michalskiego (1:6, 1:6). Iga Świątek pokazała, na co ją stać i wygrała z Martiną Trevisan (6:2, 6:4). Zwycięstwo Polki pozwoliło na remis z Włochami, ale środowy występ Huberta Hurkacza ponownie przechylił szalę na stronę przeciwników.

Matteo Berrettini w 2021 roku był finalistą Wimbledonu. Hubert Hurkacz klasyfikowany jest na 10. miejscu w rankingu ATP. Już na początku było widać, że będzie to dla Polaka trudny mecz.

Na początku spotkania w Brisbane Hubert Hurkacz nie popisał się serwisem. Włoch szybko go przełamał i w mgnieniu oka na tablicy wyników pojawiło się 0:2 dla Berrettiniego.

Hubert Hurkacz nie chciał się poddać i rozpoczął morderczy pościg za wynikiem. Wrocławianin zdobył gem przy swoim podaniu, a spotkanie zmieniło się w widowisko, gdy Matteo Berrettini nie mógł pogodzić się z przełamaniem przez Polaka i w wyniku złości doszło do uszkodzenia rakiety. Hubert Hurkacz szedł na całość. Posłał w stronę Włocha piłkę z szaloną prędkością aż 210 km/h. Był to as serwisowy.

Agnieszka Radwańska zagrzewała Huberta Hurkacza do walki

Zarówno Hubert Hurkacz, jak i Matteo Berrettini wygrywali kolejne gemy podczas swojego podania. Przełomowy moment spotkania miał miejsce w dziewiątym gemie. To wtedy Włoch aż dwa razy doprowadził do break pointa przy serwie Polaka.

Wtedy do akcji wkroczyła Agnieszka Radwańska. Tenisistka i jednocześnie kapitan, nie chcąc, by Hubert Hurkacz zaciął się w związku z przełomem u Włocha, głośno krzyczała do niego "nie szkodzi" po każdym błędzie wrocławianina.

Głośny doping Agnieszki Radwańskiej nie pomógł Hubertowi Hurkaczowi. W mgnieniu oka wynik zmienił się na 5:4. Pierwszy set zakończony został wynikiem 6:4. Dobra passa Włocha została utrzymana również później.

Hubert Hurkacz musiał pogodzić się z wygraną Włocha

Drugi set rozpoczął się dla Huberta Hurkacza dobrze. Serwis kończył się wygraną, ale Berrettini nie chciał dać za wygraną. W czwartym gemie Włoch zdecydowanie uspokoił swój styl gry i po nerwowym gonieniu Polaka doprowadził do remisu 2:2.

Hubert Hurkacz z drugiego setu wyszedł obronną ręką. Kiedy przy wyniku 3:2 doprowadził do break pointa. Kolejnego gema rozpoczął aż od dwóch asów serwisowych oraz godnym uznania wolejem przy siatce. Agnieszka Radwańska mogła być dumna. Ostatecznie Polak wygrał drugiego seta 6:3.

Nadzieje na ostateczne zwycięstwo zostały bardzo szybko rozwiane. W trzecim secie Włoch zmiażdżył Polaka. W szóstym gemie Hubert Hurkacz popełnił błędy, które zaowocowały wynikiem 4:2 dla rywala. Na tym momencie już nic nie było w stanie zatrzymać Matteo Berrettiniego. Ostatni set zakończył się wynikiem 6:3.

W środę na kort wyjdzie jeszcze Magda Linette. Koleżanka Huberta Hurkacza zmierzy się z Lucią Bronzetti.