Sport.Goniec.pl > Tenis > Gwiazda "Przyjaciół" grała z Igą Świątek w tenisa. Powiedziała, co myśli o Polce
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 23.05.2024 20:08

Gwiazda "Przyjaciół" grała z Igą Świątek w tenisa. Powiedziała, co myśli o Polce

Iga Świątek i Courteney Cox
Fot. East News/TIZIANA FABI/AFP/screen X/Ewa

Iga Świątek wzięła niedawno udział w kręceniu krótkiego filmu dokumentalnego pt. “Beyond Number One”. Przy okazji tej akcji, przeprowadzonej przez firmę On, miała przyjemność spełnić jedno ze swoich małych marzeń i zagrać w tenisa z aktorką grającą niegdyś w kultowym serialu “Przyjaciele”, Courteney Cox. Po spotkaniu z Igą, serialowa Monica Geller nie szczędziła słów zachwytu na temat Polki.

Iga Świątek bohaterką filmu dokumentalnego

Iga Świątek od ponad roku związana jest z firmą odzieżową “On”. Całkiem niedawno marka postanowiła nagrać z tenisistką krótkometrażowy film dokumentalny, przedstawiający Polkę z nieco innej strony. Dowiadujemy się z niego o jej podejściu do sukcesu, detalach, które wpływają na grę raszynianki, ale także o problemach, z którymi zmaga się każdy człowiek. Dla “jedynki” kobiecego tenisa problemem jest brak czasu, tęsknota za domem, jak również presja. Jak sama wspomniała w dokumencie, nie jest łatwo utrzymać ciężaru całej Polski na barkach.

Prawdopodobnie dwa lata temu, gdy zostałam światowym numerem jeden, wszyscy ciągle mówili "o, podróżujesz po całym świecie", ale nie czułam tego. Nie miałam czasu, by tak naprawdę poznać te miejsca. Gdy jestem skrajnie zmęczona, staram przypomnieć sobie o moim domu. Czasami naprawdę tęsknię za Warszawą. W niektórych dzielnicach znam każdą ulicę. Chodziłam tam do szkoły, tam mam przyjaciół. Mogę wrócić do innego życia, niż życie tenisistki. Znasz to miejsce i ono sprawia, że czujesz się dzięki temu komfortowo (…) Często mam takie sytuacje, że czuję cały ciężar Polski na swoich barkach - powiedziała w “Beyond Number One” Iga Świątek

Prawda o małżeństwie Lewandowskich wyszła na jaw. Wszyscy się mylili Nagrali Arynę Sabalenkę z partnerem i wywołali szum. To tylko podsyciło doniesienia

Iga Świątek chwalona przez gwiazdę "Przyjaciół"

W ramach akcji marki “On” doszło do spotkania Igi Świątek z gwiazdą “Przyjaciół”, Courteney Cox, która grała w serialu Monicę Geller. Polka zagrała z aktorką symboliczny mecz w tenisa, tym samym spełniając jedno ze swoich małych marzeń. Raszynianka nigdy nie ukrywała sympatii do całej amerykańskiej produkcji z przełomu wieków. Szczególnie ceniła postacie Phoebe Buffay (granej przez Lisę Kudrow) oraz właśnie Moniki.

Courteney Cox wypowiedziała się o Idze Świątek po spotkaniu. Słowa aktorki opublikowane zostały na Instagramie firmy “On”. 59-latka była wyraźnie zachwycona grą Polki i wprost podkreśliła, że “jest zdumiewająca”.

Pomyślałam, że dokument ("Beyond Number One" - przyp. red.) jest wspaniały. Myślę, że naprawdę współczuję ludziom, którzy wywierają na siebie taką presję. Ale sposób, w jaki ona (Świątek - przyp. red.) sobie z tym radzi, jest taka opanowana i musi mieć pewne emocje, których nie potrafi wyrazić. Myślę, że jest bardzo wdzięczna. Jest zdumiewająca" - powiedziała Courteney Cox

ZOBACZ: Adamek znalazł się na celowniku Alberta Sosnowskiego. Ważne słowa

Iga Świątek poznała swoją drogę w Roland Garros 2024

Iga Świątek rozpocznie niedługo zmagania w Roland Garros. To turniej szczególnie uwielbiany przez Polkę, ponieważ wygrała ona 3 z 4 ostatnich edycji. Dziś miało miejsce losowanie, po którym raszynianka poznała swoje potencjalne rywalki. W pierwszej rundzie zmierzy się z kwalifikantką, a w przypadku awansu ze zwyciężczynią meczu Lucia Bronzetti/Naomi Osaka. W kolejnej fazie Polkę może czekać starcie z Marie Bouzkovą lub Weroniką Kudiermietową. Następne potencjalne przeciwniczki to Barbora Krejcikova albo Jekaterina Aleksandrowa. W ćwierćfinale ze Świątek mogą się zmierzyć Danielle Collins/Marketa Vondrousova/Marta Kostiuk, a w półfinale Coco Gauff/Ons Jabeur/Ludmiła Samsonowa/Jelena Ostapenko/Beatriz Haddad Maia/Caroline Garcia. Aryna Sabalenka znajduje się po drugiej stronie drabinki, zatem niewykluczone, że na przestrzeni zaledwie kilku tygodni zobaczymy trylogię starć w finale najlepszych obecnie tenisistek na świecie.