Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Ewa Piątkowska "nie czuje się kobietą". Nagle wyzwała dwie rywalki
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 18.05.2024 22:10

Ewa Piątkowska "nie czuje się kobietą". Nagle wyzwała dwie rywalki

Ewa Piątkowska
Fot. screen X/FAST INFO

Gala FAME MMA 21 rozpoczęła się od starcia kobiet. Naprzeciw siebie stanęły debiutantka Klaudia Syguła oraz mistrzyni świata WBC Ewa Piątkowska. Utytułowana pięściarka przegrała przez poddanie narożnika, a w rozmowie z Maciejem Turskim wyznała, że “nie czuje się kobietą”. Po tych słowach wskazała dwie następne rywalki do walki.

Kontrowersyjne zachowanie Ewy Piątkowskiej podczas walki z Sygułą

Walka na FAME MMA 21 pomiędzy Klaudią Sygułą a Ewą Piątkowską zakontraktowana była na trzy rundy. Pierwsza z nich odbyła się w formule bokserskiej, czyli tej ulubionej dla mistrzyni świata, następna w K-1, a w ostatniej pojedynek miał być stoczony w MMA. Starcie zakończyło się jednak po dwóch częściach, z powodu poddania przez narożnik Ewy Piątkowskiej

Kontrowersje wzbudziło jednak jej zachowanie. Owszem, została ona kopnięta w krocze i zgodnie z zasadami przysługiwało jej 5 minut przerwy na dojście do siebie. Piątkowska spędziła jednak na macie więcej niż regulaminowy czas, a wyraz swojemu niezadowoleniu dali kibice. Wątpliwości co do słuszności faulu miał również sędzia Piotr Jarosz, który ponaglał zawodniczkę, by ta wstała do walki. Ostatecznie narożnik zawodniczki postanowił poddać walkę, przez co do trzeciej rundy nie doszło. Zwyciężczynią okazała się debiutantka w FAME, Klaudia Syguła.

Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk nie mają ślubu. Oto powód Nieoficjalne wybory Michała Probierza. Aż 18 zawodników pewnych wyjazdu na Euro

Piątkowska po walce. "Chcę walczyć z samymi facetami"

Po zakończonej walce z zawodniczkami porozmawiał Maciej Turski. Komentator gal FAME zapytał Ewę Piątkowską o to, dlaczego ta postanowiła odpuścić pojedynek. Odpowiedź pięściarki stawia wiele znaków zapytania.

Wydarzyło się to, że dostałam dwa kopnięcia w krocze, a ja już nie czuję się kobietą i teraz chcę walczyć z samymi facetami. Sheyaa, wyzywam Cię do pojedynku. Drugim facetem, którego wyzywam jest Dominika Tajner (…)

Dominika Tajner jako pierwsza zwróciła się do Ewy Piątkowskiej. Wyraziła ona pełne poparcie dla Klaudii Syguły i z dezaprobatą wypowiedziała się o jej przeciwniczce. 

Specjalnie na tę walkę jadę dziś na galę Fame MMA 21! Klaudia pokaże tej "szanownej pani", Ewie Piątkowskiej, gdzie jest jej miejsce, bo chyba jej się w główce po***przyło! - napisała Tajner na Instagramie

ZOBACZ: Iga Świątek cesarzową Rzymu. Sabalenka sfrustrowana, rakieta poleciała

Ewa Piątkowska już walczyła z mężczyzną

Ewa Piątkowska ma już za sobą starcie z mężczyzną na gali freak fight. Miało to miejsce podczas PRIME SHOW MMA 5, gdzie jej przeciwnikiem był Adrian “Puszbarber” Salwa. Walka była kuriozalna nie tylko z powodu różnic płci, ale i ogromnej przewagi kilogramów. Mężczyzna ważył od Piątkowskiej o ponad 75 kilogramów więcej. Mimo to, pięściarka wygrała to starcie jednogłośną decyzją sędziów.