Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek pokonała Darię Kasatkinę w pierwszej rundzie turnieju w Dubaju
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.02.2022 13:38

Iga Świątek pokonała Darię Kasatkinę w pierwszej rundzie turnieju w Dubaju

Hu Jingchen/Xinhua News/East News

Iga Świątek pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Dubaju. Nasza tenisistka nie miała większych problemów z rozprawieniem się z rywalką, którą pokonała także podczas Australian Open.

Iga Świątek rozpoczęła turniej w Dubaju z mocnym przytupem. Polska raketa numer 1 miała dziś przed sobą dość łatwe zadanie, bo zmierzyła się z będącą na 28. miejscu w rankingu WTA Darią Kasatkiną, jednak, jak wiadomo, sport bywa czasem nieprzewidywalny. Tym razem nie było niespodzianki i z pojedynku zwycięsko wyszła jego niekwestionowana faworytka.

Polska rakieta zdominowała rywalkę

Początek meczu zapowiadał się emocjonująco, bo już w pierwszym gemie Świątek musiała bronić dwóch break pointów. Wystarczyło jednak kilka sprytnych, zdecydowanych zagrań, aby zbudować niemałą przewagę.

Tenisistka z Raszyna nie dawała odetchnąć rywalce, rozrzucając ją po narożnikach kortu. Dobrze wypadała tekże przy siatce, co do tej pory nie było oczywistością. Jej najsłabszym punktem były zdecydowanie serwisy. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 6:1 dla naszej zawodniczki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Iga Świątek walczy w Dubaju

W drugim secie Iga nie przestawała doskonale czytać grę Kasatkiny i wyprowadzała agresywne, lecz przemyślane ataki. Już na początku doprowadziła do przełamania Rosjanki, choć ta z czasem stawała się bardziej dynamiczna. Jednakże jej piętą achillesową okazał się także serwis.

Druga partia zakończona została wynikiem 6:2. Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcie drugiego meczu, w którym powalczą Jelena Ostapenko i Sofia Kenin. Obie są notowane niżej niż Świątek.