Sport.Goniec.pl > Tenis > Dramat Igi Świątek. Nerwowy finał zakończony spektakularną porażką
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 25.02.2023 18:17

Dramat Igi Świątek. Nerwowy finał zakończony spektakularną porażką

KARIM SAHIB/AFP/East News

Iga Świątek ma za sobą trudne spotkanie w finale turnieju w Dubaju. Nerwowo rozpoczęła pierwszy set i dyskutowała z sędzią. Ostatecznie spotkanie z Barborą Krejcikovą zakończyło się wynikiem 4:6, 2:6. A było tak blisko wygranej…

Iga Świątek z problemami

Iga Świątek nie rozpoczęła meczu z Barborą Krejcikovą tak, jakby tego chciała. W jej grze pojawiało się wiele niewymuszonych błędów i narastała ciągła irytacja. Tenisistki walczyły gem za gem i ciągle się przełamywały.

Świątek “na sucho”, czyli do zera, przełamała Krejcikovą raz, a Czeszka odwdzięczyła jej się tym samym, by zaraz serwować na wygraną w pierwszym secie. Wygrała go również zdobywając kolejne cztery punkty z rzędu. Iga Świątek musiała mocno spiąć się przed drugim setem, by myśleć o wygranej. Przegrała pierwszą partię 4:6.

Problemem okazała się również przerwa toaletowa, z której postanowiła skorzystać polska zawodniczka. Sędzia dał jej ostrzeżenie, mimo że według przepisów Świątek mogła skorzystać ze swojego prawa, według niego jednak zbyt późno wróciła na miejsce rozgrywek. Na korcie doszło do nerwowej dyskusji. To z pewnością nie mogło pomóc w dalszej części spotkania.

Ewa Błaszczyk przekazała smutne wieści o chorej córce. "Medycyna jest niewystarczająca"

Iga Świątek potrzebowała dwóch pozostałych setów do wygranej

Mimo nieprzyjemnej sprzeczki z sędzią, Iga Świątek zaczęła grać lepiej. Pierwszy i trzeci gem w secie drugim pokazywał, że zawodniczka przy swoim podaniu powoli się rozkręca. Pojawiała się szansa na to, że jednak uda jej się wygrać dwa sety potrzebne do zwycięstwa w turnieju.

Potem jednak znów zaczęły się kłopoty. Krejcikova w piątym gemie seta przełamała Igę Świątek i doprowadziła do stanu 2:3. Mściły się wszystkie piłki, którymi Świątek mogła w przegranych gemach wcześniej przełamać Czeszkę. Krejcikova doprowadziła niedlugo później do stanu 2:4.

Widać było zrezygnowanie Igi Świątek. Szybko doszło do stanu 2:5. Wydawało się, że jest już po meczu. Rzeczywiście, Barbora Krejcikova bezbłędnie poradziła sobie w ostatnim gemie meczu i pokonała Igę Świątek 4:6, 2:6.

Jakie dalsze plany ma Iga Świątek?

Iga Świątek pewnie wygrała turniej w Dausze, pokazując, że mimo średnio udanego Australian Open pozostaje w wysokiej formie. Turniej w Dubaju był kolejnym, w którym chciała obronić punkty z ubiegłego roku.

Następne rozgrywki, w których zapewne weźmie udział, by obronić swoje miejsce w rankingu WTA, odbędą się w Indian Wells. BNP Paribas Open rozgrywane będą od 6 marca do 19 marca. Można teraz tylko trzymać kciuki za polską tenisistkę oraz liczyć na to, że poprawi swoje błędy z poprzednich rozgrywek.