Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cały świat żegna Pelego. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb legendy, będzie trwał ponad dobę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 30.12.2022 09:43

Cały świat żegna Pelego. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb legendy, będzie trwał ponad dobę

Autorstwa John Mathew Smith from Laurel Maryland, USA - Here, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=751409
Autorstwa John Mathew Smith from Laurel Maryland, USA - Here, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=751409

Śmierć Pele wstrząsnęła całym sportowym światem. Wybitny piłkarz odszedł w czwartek 29 grudnia w wieku 82 lat. Przez wiele miesięcy zmagał się z rakiem jelita grubego. Wiadomo, kiedy Brazylia, jak i cały świat będzie mógł pożegnać jednego z najlepszych piłkarzy świata. Pogrzeb trzykrotnego zdobywcy Pucharu Świata ma trwać ponad dobę.

Czwartek 29 grudnia na zawsze zapisze się w historii futbolu. To właśnie wtedy, z tego świata odszedł jeden z najwybitniejszych piłkarzy jacy, kiedykolwiek biegali po boiskach. Lista jego osiągnieć jest niezwykle obfita, a większość jego rekordów nigdy nie zostanie pobita.

Niestety, ale już od dłuższego czasu było jasne, że Pele odejdzie z tego świata. Większość kibiców spodziewała się takiego stanu rzeczy, ze względu na długą chorobę, z którą się zmagał.

Nawet pomimo lekkiego "oswojenia" z jego ciężką sytuacją zdrowotną, moment odejścia wielkiego piłkarza wstrząsnął całym światem, a szczególnie Brazylią.

Pele nie żyje. Legendarny piłkarz odszedł w wieku 82 lat

Do wiadomości publicznej przekazano, kiedy odbędzie się pogrzeb legendarnego reprezentanta Brazylii. Jak można się spodziewać, ceremonia będzie wydarzeniem na skalę światową.

Według informacji, które są podawane przez tamtejsze media, właściwy pogrzeb zawodnika, na którym pojawić się będą mogli jedynie najbliżsi zawodnika, odbędzie się we wtorek na cmentarzu Memorial Necropole Ecumenica, leżącym kilka przecznic od stadionu Santosu, z którym przez wiele lat był związany wybitny zawodnik.

Na samym stadionie uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już kilkadziesiąt godzin wcześniej, bo w najbliższy poniedziałek. To właśnie tam, trumna z zawodnikiem będzie wystawiona dla kibiców przez ponad dobę, by wszyscy, którzy chcą pożegnać się z legendarnym piłkarzem, mieli taką możliwość. 

Warto podkreślić, że od dziś na terenie całej Brazylii wprowadzono trzydniową żałobę narodową. Władze kraju podjęły taką decyzję, ze względu na to, że Pele był wybitną jednostką zarówno w skali Brazylii, jak i całego świata.

Warto podkreślić, że oficjalnym powodem śmierci piłkarza była ostra niewydolność wielonarządowa, spowodowana postępującym nowotworem jelita grubego. W trakcie mundialu w Katarze chemioterapia przyjmowana przez Pelego przestała działać, co było równoznaczne z pogorszeniem się stanu zdrowia legendy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Pele Nie żyje