Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Afera z biletami na mecz Czechy-Polska. Kibice są wściekli
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 07.02.2023 22:53

Afera z biletami na mecz Czechy-Polska. Kibice są wściekli

polscy piłkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy kibice nie kryją swojego rozżalenia z powodu szybkiego wyczerpania puli biletów na pierwszy mecz reprezentacji w piłce nożnej w eliminacjach do Euro 2024. PZPN zdecydował się zabrać głos.

Polscy fani piłki nożnej zawiedzeni

Pierwszy mecz w zbliżających się eliminacjach do Euro 2024 polska reprezentacja w piłce nożnej rozegra z Czechami. Spotkanie odbyć ma się 24 marca w Pradze. Spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców obu drużyn.

Czesi wyprzedali niemal całą pulę biletów już w grudniu, dla swoich gości pozostawiając jedynie niewielki procent miejsc na trybunach, co oznacza, że na stadion wejdzie ok. tysiąca miłośników futbolu z Polski.

Sprzedaż wejściówek dla Polaków ruszyła w nocy z poniedziałku na wtorek, jednak wystarczyło zaledwie kilka sekund, by wszystkie z nich zostały wyprzedane. Reszta trafiła na strony firm pośredniczących, a ich cena była znacznie wyższa od normy.

PZPN komentuje

W sieci nie brak komentarzy rozżalonych fanów, którzy nie mogą wprost uwierzyć w to, że nie udało im się kupić biletu na wymarzony mecz. Za wszystko winią PZPN. Organizacja postanowiła odnieść się do zarzutów.

- "Koniki" były, są i będą. Jako PZPN staramy się z nimi walczyć, zgłaszamy te sprawy do prokuratury, ale jesteśmy bezradni, bo to nie my jesteśmy poszkodowani, a jedynie kibic, który nie wejdzie na stadion po zakupie biletu przez taką stronę. Staraliśmy się kupić od Czechów więcej biletów, ale bezskutecznie — tłumaczył w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi: Euro 2024