Sport.Goniec.pl > Tenis > Wyrzuciła z turnieju "koszmar Świątek". W trakcie konferencji zwróciła się do niej po polsku
Karol Osiński
Karol Osiński 06.06.2024 14:37

Wyrzuciła z turnieju "koszmar Świątek". W trakcie konferencji zwróciła się do niej po polsku

Jasmine Paolini i Iga Świątek
Fot. IMAGO/Federico Pestellini/Imago Sport and News/East News; IMAGO/Chryslene Caillaud / Panoramic/Imago Sport and News/East News

Jasmine Paolini wyrasta na jedną z największych rywalek Igi Świątek na światowych kortach. Włoszka sensacyjnie wyeliminowała Jelenę Rybakinę w ćwierćfinale Rolanda Garrosa i o finał zagra z Mirrą Andriejewą. Wcześniej wzięła udział w konferencji prasowej, podczas której zwróciła się do raszynianki… w języku polskim. Nie był to przypadek.

Jasmine Paolini wyrasta na gwiazdę światowego tenisa

Jasmine Paolini to jedna z największych rewelacji ostatnich tygodni w świecie tenisa. 28-letnia Włoszka przechodzi znakomity sezon, w którym ma na swoim koncie już m.in. zwycięstwo w turnieju w Dubaju. 

Teraz jest na znakomitej drodze, by awansować do finału Rolanda Garrosa, jednak nie będzie to takie proste.

Przed nią starcie z największą nadzieją rosyjskiego tenisa Mirrą Andriejewą. Podobnie, jak Włoszka 17-latka dokonała wielkiej niespodzianki, eliminując w półfinale Arynę Sabalenkę. Jeżeli Paolini zdoła pokonać młodą zawodniczkę, wówczas przesunie się na siódmą pozycję w rankingu WTA. Obecnie plasuje się na 15. lokacie.

Wyjątkowe słowa Roberta Lewandowskiego o Idze Świątek. Wszystko tuż przed Euro 2024

Jasmine Paolini odpowiedziała na pytania w języku polskim

Niewiele osób wie, że Jasmine Paolini ma polskie korzenie. Jej mama jest Polką, a tata pochodzi z Włoch. Ponadto jej dziadek ze strony mamy jest Ghańczykiem, co oznacza, że mogłaby reprezentować nawet tamten kraj. Włoszka doskonale wspomina czasy, kiedy jako dziecko przebywała u swojej babci w Łodzi.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie z Mirrą Andriejewą jeden z polskich dziennikarzy postanowił zadać 28-latce dwa pytania w języku polskim. Wyraźnie zadowolona tenisistka nie miała żadnego problemu z odpowiedzią po polsku. Wypowiedziała się właśnie na temat swojej identyfikacji z Polską.

Identyfikuję się z Polską, pewnie. Jak byłam mała, to co roku jeździłam do babci. Pamiętam dużo rzeczy z tamtego okresu - powiedziała w języku Polskim Jasmine Paolini.

ZOBACZ TEŻ: Pokaz mocy polskich siatkarzy, "zmiażdżyli" rywali. "Biało-czerwoni" znów zachwycili świat
 

Jasmine Paolini zwróciła się do Igi Świątek w języku polskim

Przez dalszą część rozmowy Jasmine Paolini wypowiadała się już w języku angielskim, jednak postanowiła jeszcze spróbować swoich sił. Kiedy padło pytanie o to, jak czuje się przed możliwym meczem finałowym z Igą Świątek odparła w naszym języku, że wizja takiego meczu napawa ją radością:

Tak, byłabym z tego bardzo zadowolona. W półfinale będzie trudno, ale spróbujemy. Dziękuję! - powiedziała.