Dawid Szczurek 10.07.2023 17:55

Wpis Igi Świątek podbija sieć. "Nie przekręciłam?"

Wpis Igi Świątek
DANIEL LEAL/AFP/East News

Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Po zwycięstwie w emocjonującym meczu nad Belindą Bencić Polka po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Po spotkaniu 22-latka opublikowała w mediach społecznościowych wymowny wpis o humorystycznym zabarwieniu. Fani nie kryli zachwytu.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Historyczny sukces 22-latki

Spotkanie ze Szwajcarką było dla Igi Świątek zdecydowanie najcięższym z dotychczasowych na Wimbledonie. Bencić nie ustępowała Polce i mecz był bardzo wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy pierwszego seta potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała się rywalka polskiej tenisistki.

Również w drugiej partii rywalizacja była bardzo zacięta. W pewnym momencie Bencić miała dwie piłki meczowe. Polska tenisistka zdołała jednak wybronić się z trudnej sytuacji. Po raz kolejny doszło do tie-breaka i tym razem to Polka była w nim górą.

Podbudowana zwycięstwem ruszyła pewnie po wygraną w trzecim secie. Iga Świątek na wstępie uzyskała przewagę, którą utrzymała do końca meczu, zwyciężając 6:3 i meldując się po raz pierwszy w karierze w ćwierćfinale Wimbledonu.

Niemowlę spędziło 9 godzin w nagrzanym aucie, nie żyje. Rodzice zapomnieli o dziecku

Wpis Igi Świątek hitem w sieci. "Jesteś niesamowita"

Po zakończeniu spotkania Iga Świątek tradycyjnie zamieściła w mediach społecznościowych wpis podsumowujący jej występ. - Mówią, że dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe (nie przekręciłam?). Dziś za mną trudny test i cieszę się bardzo, że we wtorek przede mną kolejna szansa. No i pierwszy ćwierćfinał w Wimbledonie - napisała polska tenisistka.

Liderka rankingu WTA doceniła swoją rywalkę. - Belinda, dzięki wielkie za walkę - dodała. Pod postem naszej tenisistki pojawiło się wiele komentarzy polskich fanów, będących pod wrażeniem jej gry.

"To było coś pięknego", "Dobra robota", "Cudownie", "Jazda!", “Świetnie zagrałaś!”, "Powodzenia Iga", "Jesteś niesamowita" - pisali zachwyceni internauci. Wpis skomentowały również utytułowane narciarki: Mikaela Shiffrin oraz Lindsey Vonn. "Kibicujemy ci", “Jazda” - napisały.

Iga Świątek powalczy o triumf w Wimbledonie. Czas na mecz z Eliną Svitoliną

Kolejną rywalką Igi Świątek w drodze do upragnionego finału Wimbledonu będzie Elina Svitolina. Ukrainka po niesamowitej końcówce meczu pokonała Viktorię Azarenkę 2:1. W trzecim secie w tie-breaku przegrywała już 4:7, by ostatecznie wygrać 11:9.

Spotkanie zaplanowano na środę. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Na ten moment nie jest jeszcze znana godzina rozpoczęcia ćwierćfinałowego meczu.

Źródło: instagram.com/iga.swiatek