Sport.Goniec.pl > Tenis > Tyle Iga Świątek zarobiła już w Roland Garros. Rekordowa kwota
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 09.06.2023 11:09

Tyle Iga Świątek zarobiła już w Roland Garros. Rekordowa kwota

Iga Świątek
Gao Jing/Xinhua News/East News

Iga Świątek pewnie zmierza po obronę tytułu w Roland Garros. Polka za awans do finału prestiżowego turnieju zgarnęła już rekordową w tym sezonie sumę pieniędzy. Zarobek polskiej tenisistki na paryskich kortach będzie znacznie większy w przypadku zwycięstwa nad Karoliną Muchovą. Kwoty robią wrażenie…

Iga Świątek w finale Roland Garros. Kapitalna gra Polki

Iga Świątek idzie jak burza. Polka w poprzednich rundach turnieju nie dała szans Cristinie Bucsie, Claire Liu, Xinyu Wang, Łesi Curenko oraz Coco Gauff. Półfinałowy pojedynek z Brazylijką Beatriz Haddad Maia z pewnością był najcięższą przeprawą dla polskiej tenisistki w tegorocznej edycji Roland Garros. Choć pierwszy set Polka wygrała gładko 6:2, trudności pojawiły się w drugiej odsłonie rywalizacji.

Gra była niezwykle wyrównana. Do wyłonienia finalisty turnieju potrzebny był tie-break, który dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Ostatecznie Iga Świątek zwyciężyła w nim 9:7, triumfując w wymagającym spotkaniu.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Tyle Iga Świątek zarobiła dotychczas w Roland Garros. Kwota robi wrażenie

Wspaniała forma Igi Świątek w Paryżu zagwarantowała jej ogromny zastrzyk finansowy. Przed półfinałową batalią z Brazylijką polska tenisistka zarobiła na kortach Roland Garros już 630 tysięcy euro, co w przeliczeniu daje ponad 2,8 miliona złotych. Awans do finału był równoznaczny ze zgarnięciem 1,15 miliona euro, czyli aż ponad pięciu milionów złotych. 

Wspomniana kwota jest rekordową, jaka wpłynie na konto Igi Świątek w tym roku. Dotychczas Polka najwięcej zarobiła po awansie do finału WTA w Madrycie. Wówczas raszynianka otrzymała od organizatorów turnieju 580 tysięcy euro (ponad 2.5 miliona złotych).

Iga Świątek w drodze po obronę tytułu. Tyle zarobi w przypadku zwycięstwa w finale

W sobotę 10 czerwca Iga Świątek stanie przed szansą obrony tytułu wywalczonego rok temu na paryskich kortach. W finale Roland Garros zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą, która w półfinale po fantastycznej grze pokonała Arynę Sabalenkę.

Za triumf w szlagierowym spotkaniu Iga Świątek może otrzymać 2,3 miliona euro (ponad 10 milionów złotych). Tak pokaźne kwoty wynikają z rekordowej puli nagród, która w tym roku wynosi 49,6 miliona euro.

Źródło: sport.pl.