Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > To koniec. Były reprezentant Polski przekazał wyjątkowo smutne wieści
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 27.01.2024 20:05

To koniec. Były reprezentant Polski przekazał wyjątkowo smutne wieści

piłkarze stadion dzieci
Kapif

Znany piłkarz powiadomił, że nie zagra w kolejnym klubie. Kibice mogą być załamani jego oświadczeniem. „Game over” – napisał w mediach społecznościowych. Polski pomocnik wcześniej występował m.in. w Polonii Warszawa i Trabzonspor. Rozegrał także kilkadziesiąt meczów w reprezentacji Polski.

Wybitna kariera Andrzeja Mierzejewskiego. Klub zapłacił za niego ponad 5 mln euro

Adrian Mierzejewski pozostawał jednym z najbardziej zasłużonych piłkarzy swojego pokolenia. Kiedy wyjeżdżał z Ekstraklasy, miał status najdroższego piłkarza ligi. W 2011 r. klub Trabzonspor zapłacił za niego 5,25 mln euro. Wynik ten został przebity dopiero sześć lat później.

Znamy datę likwidacji abonamentu RTV. Członek KRRiT zdradził jeden z planów

Ważne oświadczenie Andrzeja „Mierzeja” Mierzejowskiego. Wielokrotnie reprezentował Polskę

W ciągu ostatniej dekady Adrian Mierzejewski dokonał prawdziwej piłkarskiej „turystyki”. Od 2014 r. zagrał w klubach w: Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Australii i Chin. Ostatnim zespołem „Mierzeja” był Henan Songshan Longmen, uczestniczący w chińskiej Super Lidze.

Kariera Mierzejewskiego pełna była również występów w reprezentacji Polski. Rozegrał w jej ramach 41 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Dwa gole strzelił w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Brazylii, w meczach z San Marino i Czarnogórą. Wystąpił również na Euro 2012, gdzie łącznie uzbierał 34 minuty w meczach z Rosją i Czechami. Jego ostatni mecz w kadrze miał miejsce podczas selekcjonerskiego debiutu Adama Nawałki. Reprezentanci Polski przegrali wówczas spotkanie ze Słowacją, które zakończyło się wynikiem 0:2.

„Game over”. Adrian Mierzejewski kończy karierę

„Mierzej” z pewnością złamał dziś serca wielu kibicom. Wszystko za sprawą jego publikacji na platformie społecznościowej Instagram. Poinformował o zakończeniu kariery.

Thank you football. Game over – napisał w poście na Instagramie.