Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Świetny mecz Polaków! Popisowa gra w czwartym secie, zwycięstwo nad mistrzami świata
Dawid Szczurek 25.06.2023 14:45

Polscy siatkarze w meczu z Włochami
sport.tvp.pl (zrzut ekranu)

W ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów w Rotterdamie Polacy rywalizowali z mistrzami świata Włochami. "Biało-Czerwoni po kapitalnej grze wygrali niedzielne spotkanie 3:1. Było to już siódme zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbicia w tegorocznej edycji turnieju.

Popis Bartosza Kurka w pierwszym secie. Emocje w drugiej odsłonie rywalizacji z Włochami

Mecz rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia "Biało-Czerwonych". W dalszej części pierwszego seta gra była niezwykle wyrównana. Włosi często mylili się z pola serwisowego. Skuteczności brakowało Wilfredo Leonowi. W kluczowych momentach świetnie spisał się Bartosz Kurek. Kapitalne zagrywki posyłał Norbert Huber. Polacy wygrali pierwszego seta 25:19.

Początek drugiej partii obfitował w wiele błędów z dwóch stron. Różnicę ponownie zrobiła zagrywka Norberta Hubera, z którą nie radzili sobie rywale. Po zablokowaniu Romano Polacy prowadzili już 14:10. Wówczas po raz pierwszy w meczu zaczął funkcjonować serwis Włochów, którzy doprowadzili do wyrównania 14:14.

Polakom po raz kolejny udało się uzyskać kilkupunktową przewagę, którą błyskawicznie odrobili rywale. W kluczowych momentach drugiej odsłony spotkania nie zawiódł Tomasz Fornal. Rywale "Biało-Czerwonych" mieli dwie piłki setowe, które wybronili nasi reprezentanci. Po fantastycznym bloku oraz sprytnym ataku Bartosza Kurka reprezentanci Polski zwyciężyli pełnego emocji drugiego seta 27:25.

Afera po koncercie TVN poświęconemu Korze. "W grobie się przewraca"

Dominacja Włochów w trzeciej partii

Od początku trzeciego seta na boisku dominowali Włosi, którzy utrzymywali bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie. Nikola Grbić wprowadził na boisko zmienników. Rywale Polaków kontrolowali przebieg gry, pewnie zmierzając po zwycięstwo.

"Biało-Czerwoni" popełniali wiele niewymuszonych błędów. Serwy Polaków regularnie lądowały na siatce. Włosi nie pozostawili Polakom żadnych szans i wygrali trzecią partię 25:17.

Wyśmienita gra Polaków w czwartym secie. Wygrana polskich siatkarzy w meczu z Włochami

W czwartej partii gra toczyła się punkt za punkt. Polacy wrócili do optymalnej dyspozycji po kryzysie, który napotkał "Biało-Czerwonych" w trzecim secie. Kluczową rolę w polskim zespole odgrywał Bartosz Kurek, który w trudnych sytuacjach skutecznie kończył ataki. Po asie serwisowym Kochanowskiego Polacy prowadzili 13:11.

Końcową fazę meczu Polacy rozegrali kapitalnie. Skuteczna zagrywka Tomasza Fornala, blok Jakuba Kochanowskiego, wyśmienite ataki Bartosza Kurka skutkowały uzyskaniem aż siedmiopunktowego prowadzenia przez “Biało-Czerwonych”. Polacy wygrali czwartego seta 25:20, a cały mecz 3:1. Było to już siódme zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbicia w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Źródło: Goniec Sport