Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze w półfinale spotkają się z trudnym przeciwnikiem. Pokonywał ich na największych imprezach
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 12.09.2023 20:25

Wilfredo Leon
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze pokonali Serbię 3:1 i zakwalifikowali się do półfinałów mistrzostw Europy. Tam czekają już na nich zespół, który od lat budzi niepokój w sercach polskich kibiców. Pokonywał Biało-Czerwonych w niezwykle ważnych meczach. O kogo chodzi?

Polska - Serbia. Niezwykle trudny ćwierćfinał

Pierwszy i trzeci set wyglądały jak powtarzające się piekło - walka na przewagi do ostatniego tchu, raz wygrana, raz przegrana. Drugi i czwarty set pokazały za to, że Polacy są w formie i mogą zawojować mistrzostwa, jeśli tylko chcą.

Czy czeka ich trudniejszy rywal, niż Serbia? Jak się okazuje tak, choć z oponent wydaje się niepozorny. Gdyby spojrzeć jednak na bilans spotkań, można złapać się za głowę.

Anna Lewandowska szybko zareagowała na plotki o romansie. Wszystko stało się jasne

Polska trafi w półfinale na swoją nemezis

Polscy siatkarze mają szczęście w nieszczęściu w kwestii półfinałowej pary. Nie trafią ani na Francuzów, ani na Włochów, co w teorii powinno bardzo ułatwić im drogę do finału. Nic bardziej mylnego. Na Biało-Czerwonych oczekuje ich trudny przeciwnik - Słowenia.

Słoweńcy niejednokrotnie sprawiali Polakom bardzo duże problemy, pokonując ich w wielkich turniejach. Tak jak za Antigi USA wydawało się nie do pokonania, tak Słowenia zyskała miano nemezis za Vitala Heynena i Nikoli Grbicia.

Kiedy półfinał Polska - Słowenia?

Półfinał Polska - Słowenia zaplanowano na czwartek, 14 września. Będzie to wcześniejszy z meczów, dlatego najpewniej rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja na TVP Sport i sportowych kanałach telewizji Polsat.

Czy Polakom uda się wreszcie pokonać największego przeciwnika, który od lat nie daje im spokoju? Przekonamy się już we czwartek. Oby po pełnym emocji meczu z Serbami nie zapewnili nam kolejnego rollercoasteru.