Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polki zdeklasowały rywalki. Wspaniała passa siatkarek trwa w najlepsze
Michał Pokorski 30.05.2024 21:03

Polki zdeklasowały rywalki. Wspaniała passa siatkarek trwa w najlepsze

reprezentacja Polski

Polskie siatkarki pozostają niepokonane w Lidze Narodów 2024. W szóstym meczu tegorocznych rozgrywek podopieczne Stefano Lavariniego zdeklasowały Koreę Południową 3:0. Wspaniała passa naszej reprezentacji trwa!

Polskie siatkarki wygrały ważny mecz 3:0

Polki od samego początku pokazały swoją dominację na parkiecie. Skuteczne ataki Magdaleny Stysiak i Martyny Łukasik zapewniły biało-czerwonym wysokie prowadzenie (17:8).

Nasze siatkarki miały momenty zastoju, ale za każdym razem reagował na nie Stefano Lavarinii. Ostatecznie Polska reprezentacja wygrała pierwszego seta 25:20.

Kolejna partia była dużo bardziej wyrównana od poprzedniej. Koreanki świetnie ustawiały się w defensywie, czym bardzo utrudniały zadanie naszym siatkarkom.

Polki kilka razy obejmowały prowadzenie, ale konsekwentnie goniły je rywalki. Kluczowa okazała się obrona Justyny Łysiak przy stanie 23:20, po której skutecznie skontrowały biało-czerwone. Piłkę setową zakończył mocny atak ze skrzydła Malwiny Smarzek-Godek.

Reprezentant Polski wziął ślub. Przepiękna ceremonia tuż przed Euro 2024

Polska blokiem stoi

Polki wspaniale rozpoczęły ostatnią partię spotkania. Kilka punktowych bloków naszego zespołu zaowocowało wysoką przewagą już na początku seta (8:1)

Na parkiecie świetnie prezentowała się Joanna Pacak - środkowa "dzieliła i rządziła" na środku siatki. Po polskiej stronie błyszczała także Monika Fedusio, która nękała Koreanki w ofensywie, dokładając przy tym asy serwisowe (17:7).

Podopieczne Stefano Lavariniego pewnie utrzymywały swoją przewagę i zbliżały się do zakończenia meczu (23:10). Udana “kiwka” Fedusio zamknęła spotkanie w trzech setach.

Polki są niepokonane. "Biało-czerwone" wygrały 6 spotkań

Reprezentacja Polski wybitnie spisuje się w tegorocznej edycji Ligi Narodów 2024. Siatkarki Stefano Lavariniego wygrały wszystkie 6 spotkań, tracąc przy tym zaledwie jednego seta.

Kolejnymi rywalkami Polek będzie reprezentacja Niemiec. Spotkanie rozpocznie się jutro, pierwszy gwizdek już o godzinie 20:00 czasu polskiego.