Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polacy zwycięscy w towarzyskim meczu z Czarnogórą. Dwie bramki Szymona Włodarczyka
Dawid Szczurek 20.06.2023 18:07

Reprezentacja Polski U-21
Beata Zawadzka/East News

Reprezentanci Polski U-21 zmierzyli się w poniedziałek w Podgoricy w towarzyskim meczu z rówieśnikami z Czarnogóry. Podopieczni trenera Michała Probierza wygrali spotkanie 2:1. Bohaterem rywalizacji został napastnik Górnika Zabrze, Szymon Włodarczyk, strzelec dwóch bramek.

Towarzyskie starcie młodzieżowych reprezentantów Polski w Podgoricy

Reprezentanci Polski U-21 kilka dni temu zmierzyli się w Warszawie w towarzyskiej potyczce z Finami. Bo bezbarwnej grze rzutem na taśmę jedynie zremisowali piątkowe spotkanie. Jedyną bramkę dla "Biało-Czerwonych" w 96 minucie z rzutu karnego zdobył Szymon Włodarczyk.

Okazja do poprawy nastrojów kibiców pojawiła się już w poniedziałek. Podopieczni Michała Probierza udali się do Podgoricy, gdzie czekał ich mecz z reprezentacją Czarnogóry.

Wyciekła treść SMS-ów Anastazji. O tym pisała do swojego chłopaka tuż przed śmiercią

Reprezentacja Polski U-21 z wygraną w meczu z Czarnogórą. Bohaterem Szymon Włodarczyk

Mecz nie rozpoczął się po myśli młodzieżowych reprezentantów Polski. Już w 7 minucie towarzyskiego spotkania Kacpra Bieszczada pokonał Nikola Janjic. Polacy błyskawicznie przystąpili do odrabiania strat. Siedem minut później do wyrównania doprowadził Szymon Włodarczyk.

Świetną dyspozycję w ostatnich meczach zawodnik Górnika Zabrze udokumentował kolejną bramką. W 79 minucie spotkania Szymon Włodarczyk skutecznie wykorzystał prostopadłe podanie w pole karne, ustalając wynik poniedziałkowego starcia. Podopieczni Michała Probierza pokonali Czarnogórców 2:1.

Polacy powalczą o awans do Mistrzostw Europy

Przed Polakami eliminacje do Mistrzostw Europy U-21. Początek zmagań we wrześniu. W pierwszym meczu, 8 września zawodnicy Michała Probierza zmierzą się z Kosowem. Cztery dni później ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Estonii.

Pozostałymi rywalami polskich piłkarzy w grupie będzie Bułgaria, Izrael oraz Niemcy. Bezpośredni awans do prestiżowego turnieju uzyska zaledwie jedna reprezentacja.

Źródło: Goniec Sport