Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Pele trafił na oddział opieki paliatywnej. Lekarze przerwali chemioterapię
Irmina Jach
Irmina Jach 03.12.2022 22:09

Pele trafił na oddział opieki paliatywnej. Lekarze przerwali chemioterapię

Pele
Xinhua/EAST NEWS

Pele przed kilkoma dniami trafił do szpitala w związku z infekcją dróg oddechowych. Brazylijskie media donoszą, że stan legendy jest bardzo poważny. Lekarze mieli podjąć decyzję o przerwaniu chemioterapii i przeniesieniu byłego sportowca na oddział opieki paliatywnej. Przypomnijmy, że Pele walczy z rakiem jelita grubego.

Pele od ponad roku choruje na nowotwór okrężnicy. Do wykrycia choroby doszło podczas rutynowych badań. Najlepszy piłkarz świata zmaga się także ze schorzeniami nerki, bioder oraz prostaty. Przez problemy z chodzeniem porusza się na wózku inwalidzkim.

Pele trafił na oddział opieki paliatywnej

W ubiegłym roku Pele przeszedł operację usunięcia guza jelita grubego. Wraz z nim usunięto także fragment jelita, a były piłkarz mógł rozpocząć chemioterapię. W ostatnich miesiącach jego stan uległ pogorszeniu. Podczas badań ujawniono liczne przerzuty. Nowotwór zaatakował jelita, wątrobę i płuca gwiazdora.

Dziś portal Folha de Sao Paulo przekazał, że Pele, który kilka dni temu trafił do szpitala w związku z infekcją dróg oddechowych, został przeniesiony na oddział opieki paliatywnej. Dodatkowo lekarze mieli podjąć decyzję o przerwaniu chemioterapii, gdyż organizm byłego sportowca przestał na nią reagować.

- Otrzymuje środki łagodzące ból na oddziale opieki paliatywnej u schyłku życia. Nie będzie poddawany inwazyjnym badaniom ani leczeniu - brazylijski donosi serwis.

Pele jest uznawany za najlepszego piłkarza w historii.  Z reprezentacją Brazylii trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata. W piątek 2 grudnia fani oddali hołd sportowcowi, który przebywa w szpitalu w Sao Paulo. Na mundialowych trybunach pojawiła się flaga z podobizną Pele i napisem: "Szybkiego powrotu do zdrowia".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Folha de Sao Paulo

Tagi: Pele