Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nie żyje mistrzyni olimpijska. Dramatyczne okoliczności śmierci
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 22.09.2023 14:39

Nie żyje mistrzyni olimpijska. Dramatyczne okoliczności śmierci

świeczka
goniec.pl

Świat sportu pogrążył się w żałobie. Tragicznie wieści docierają do nas z Brazylii. W wieku 43 lat w dramatycznych okolicznościach zginęła mistrzyni olimpijska z Pekinu. "Była wyjątkową zawodniczką, jej kariera w sporcie na zawsze zostanie zapamiętana i szanowana" - powiedział prezes brazylijskiej federacji siatkarskiej.
 

Nie żyje mistrzyni olimpijska

Smutne informacje obiegły brazylijskie media. W wieku 43 lat zginęła mistrzyni olimpijska z Pekinu z 2008 roku oraz brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Sydney z 2000 roku. W swojej kolekcji była gwiazda brazylijskiej siatkówki miała również trzy zwycięstwa w Grand Prix (2004, 2006, 2008) oraz triumf w Pucharze Wielkich Mistrzyń w 2013 roku.

43-latka mogła pochwalić się również sukcesami w rozgrywkach klubowych. Dwa razy sięgała po mistrzostwo Brazylii i Włoch. Wraz z drużyną zdobyła również po jednym mistrzostwie Hiszpanii oraz Rosji.

Robert Lewandowski odsunięty od kadry? Michał Probierz stanowczo reaguje

Nie żyje brazylijska siatkarka Walewska Moreira de Oliveira

Walewska Moreira de Oliveira, bo o niej mowa zginęła w tragicznych okolicznościach. Zgodnie z informacji przekazanymi przez CNN Brasil, jak donosi lokalna straż pożarna, była siatkarka miała wypaść z piętnastego piętra budynku w dzielnicy Jardins w Sao Paulo.

Śmierć przyszła zdecydowanie za wcześnie. Jeszcze w czwartek 43-latka nagrywała podcast, a także wzięła udział w spotkaniu promującym jej biografię.

Walewska Moreira de Oliveira pożegnana przez federację

Informacja o śmierci utytułowanej siatkarki wstrząsnęła brazylijską federacją. 43-latka została pożegnana przez prezesa CBV Radamésa Lattariego.

- Ze smutkiem i ogromnym żalem Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej (CBV) przyjęła w czwartek wieczorem wiadomość o odejściu mistrzyni olimpijskiej. Walewska była wyjątkową zawodniczką, jej kariera w sporcie na zawsze zostanie zapamiętana i szanowana. W tym bardzo trudnym czasie CBV solidaryzuje się z rodziną i przyjaciółmi tej wspaniałej zawodniczki - oznajmił.

Źródło: CNN Brasil

Tagi: Nie żyje