Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Niebywałe, co Katarczycy umieścili na autokarze polskiej kadry
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 18.11.2022 10:55

Mundial 2022. Niebywałe, co Katarczycy umieścili na autokarze polskiej kadry

Mundial 2022
Mundial 2022 fot. Beata Zawadzka/East News

Już niebawem rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Reprezentacja Polski przybyła już na miejsce. Wiemy, jakim pojazdem będą podróżować między rozgrywkami.

Taki napis widnieje na autokarze polskiej kadry

Już w niedzielę rozpoczną się długo wyczekiwane przez kibiców Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze. W meczu otwarcia zmierzą się drużyna gospodarzy i Ekwador, natomiast nasi zawodnicy pojawią się na murawie już we wtorek - 22 listopada, a ich pierwszym rywalem będzie reprezentacja Meksyku.

Polacy dotarli już do Kataru, w którym będę przemieszczać się specjalnym autokarem. Nie znajdują się na nim jednak - tak jak podczas poprzednich wielkich rozgrywek - hasła, które będą zagrzewać piłkarzy do walki.

- Jeśli Polska zdobędzie gola: zainstaluję panele słoneczne na swoim dachu, podłączę się do źródła zielonej energii, posadzę i zbiorę własne warzywa, ograniczę zużycie energii elektrycznej o połowę, nie będę korzystał z papieru przez tydzień - można przeczytać na tylnej szybie autokaru.

- Przemyślę efektywność energetyczną mojego gospodarstwa domowego, nie będę spożywał mięsa przez tydzień, przez miesiąc będę oszczędzał wodę, przycisnę miasto by przeszło na czystą energię, do supermarketu wezmę własne torby na zakupy - taki napis z kolei znajduje się na bocznej części autokaru.

Mundial w Katarze potrwa od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Polacy poza meczem z Meksykiem zmierzą się również Arabią Saudyjską (26.11 o godz. 14:00) i Argentyną (30.11 o godz. 20:00).

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Mundial 2022