Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Liga Narodów. Reprezentacja Polski wraca po porażce
Michał Pokorski
Michał Pokorski 13.06.2024 22:40

Liga Narodów. Reprezentacja Polski wraca po porażce

reprezentacja Polski siatkówka
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski po dniu przerwy wraca do Ligi Narodów. Nasze siatkarki rozpoczęły turniej w Hongkongu od porażki z Brazylią. Tym razem podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się z Dominikaną. Gdzie i o której oglądać starcie Biało-Czerwonych?

Pierwsza porażka reprezentacji Polski

Polki mknęły przez Ligę Narodów jak szalone. Po dwóch turniejach tegorocznej edycji Biało-Czerwone były niepokonane, zwyciężyły wszystkie 8 spotkań, tracąc przy tym zaledwie jednego seta. 

Na swego “kata” podopieczne Stefano Lavariniego czekały aż do Hongkongu. W pierwszym spotkaniu w Chinach nasze reprezentantki przegrały 3:1 z Brazylią po zdecydowanej dominacji rywalek. Zdobyty wcześniej komplet punktów oraz korzystne rozstrzygnięcia w meczach innych nacji, zagwarantowały Polkom awans do turnieju finałowego.

Nagła zmiana planów Polaków przed Euro 2024. Decyzja już zapadła

Gdzie i o której oglądać mecz Polek?

Starcie Polek z reprezentacją Dominikany odbędzie się w piątek, 14 czerwca. Pierwszy gwizdek sędziego w Hongkongu zabrzmi już o godzinie 11:00 czasu polskiego. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie w telewizji na kanałach Polsat Sport 1 oraz głównym kanale Polsatu. Ponadto w serwisie Polsat Box Go udostępniona będzie transmisja internetowa.

CZYTAJ TAKŻE: Bartosz Kurek wraca do Polski

Liga Narodów jak... przystanek?

W zeszłym sezonie Polki zdobyły historyczny brązowy medal Ligi Narodów. Oprócz tego wspaniałego sukcesu nasze panie awansowały na igrzyska olimpijskie po 16 latach przerwy. Biało-Czerwone pojadą do Paryża w roli kandydatek do podium, dlatego też tegoroczne zmagania VNL traktowane są drugoplanowo. Dla Stefano Lavariniego jest to świetna okazja do sprawdzenia zawodniczek, a także "przetarcia" nowicjuszek w kadrze.