Sport.Goniec.pl > Tenis > Koncertowa gra Igi Świątek. Polka w ćwierćfinale turnieju w Bad Homburg
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 28.06.2023 18:37

Koncertowa gra Igi Świątek. Polka w ćwierćfinale turnieju w Bad Homburg

Iga Świątek
OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Iga Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Bad Homburg zmierzyła się z Jil Teichmann. Polka po fenomenalnej grze zwyciężyła środowe spotkanie 6:3, 6:1, tym samym awansując do ćwierćfinału niemieckiego turnieju. 22-latka na kortach trawiastych czuje się coraz pewniej.

Zwycięski pierwszy set Igi Świątek. Polka rozpędzała się z każdym kolejnym gemem

Szwajcarka mecz rozpoczęła od pewnie wygranego podania. Rywalka Igi Świątek popisywała się skutecznymi returnami i miała kilka piłek na przełamanie. Polka wygrała jednak niezwykle zaciętego, drugiego gema. Po chwili było już 2:2.

Następnie 22-latka przełamała rywalkę fantastycznym uderzeniem. Polska tenisistka poszła za ciosem i prowadziła już 4:2. Iga Świątek w następnych gemach serwisowych nie dawała Szwajcarce żadnych szans. Nasza tenisistka dorzuciła kolejne przełamanie i wygrała pierwszego seta 6:3.

Zabójstwo 27-letniej Polki w Grecji. Tajemnicze słowa Krzysztofa Rutkowskiego o "wymianie"

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Bad Homburg. Coraz lepsza forma Polki na trawie

Polska tenisistka pewnie utrzymywała swoje podanie w drugim secie. W czwartym gemie drugiego seta Iga Świątek w spektakularnym stylu przełamała Jil Teichmann, prowadząc już 3:1. 22-latka posyłała prawdziwe pociski w stronę Szwajcarki. Soczyste uderzenia były niezwykle skuteczne. Po fenomenalnej grze Iga Świątek wygrała drugą partię 6:1 i awansowała do ćwierćfinału niemieckiego turnieju.

Polka potwierdza, że na kortach trawiastych czuje się coraz lepiej. Po zwycięstwie nad Tatjaną Marią przyszła wygrana z kolejną, groźną rywalką. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami Wimbledonem.

Iga Świątek w pięknym stylu rozpoczyna sezon na kortach trawiastych

Po chwili wytchnienia po zwycięstwie w Roland Garros Iga Świątek wróciła na kort. Występem na kortach trawiastych w Bad Homburg 22-latka rozpoczyna tegoroczny sezon na trawie. Poprzez grę w niemieckim turnieju Polka chce przygotować się do zbliżającego się Wimbledonu, który wystartuje już 3 lipca.

Szanse polskiej tenisistki na triumf w najstarszym turnieju tenisowym świata ocenił Piotr Sierzputowski, były trener Igi Świątek. - Nie mamy w tej chwili żadnej specjalistki od grania na trawie. Oczywiście Sabalence pomoże serwis, Rybakinie pomoże serwis, ale to wcale nie znaczy, że któraś z nich ten turniej wygra. Wystarczy, że jedna czy druga zagra z rywalką, która dobrze dostawi rakietę na returnie i będzie po zabawie. Rybakina i Sabalenka są po tej ładniejszej stronie 50 procent szans, jakie dawałbym każdej z nich w meczu z Igą. Ale Iga absolutnie nie powinna mówić: "o nie, ja nie potrafię grać na trawie" - stwierdził.

Źródło: Goniec Sport