Sport.Goniec.pl > Tenis > Kiedy Iga Świątek wystąpi na Roland Garros? Wyciekła nieoficjalna data meczu
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 24.05.2024 10:08

Kiedy Iga Świątek wystąpi na Roland Garros? Wyciekła nieoficjalna data meczu

Iga Świątek
Fot. East News/Rex Features

Po spektakularnym zwycięstwie w Rzymie Iga Świątek miała kilka dni na zasłużony odpoczynek. Liderka światowego rankingu WTA mogła skupić się na regeneracji przed kolejnym wielkim turniejem, jakim będą zmagania na Roland Garros. Ulubiony czempionat Świątek w ramach French Open rozegra się już niedługo, a po czwartkowym losowaniu drabinki turniejowej pojawiły się nieoficjalne informacje, dotyczące pierwszego meczu z udziałem Polki.

Świetny rok dla Igi Świątek

Iga Świątek jest w fantastycznej dyspozycji, co udowadnia na przestrzeni całego roku. Mimo tego, że jesteśmy dopiero w maju, 22-latka ma już na swoim koncie cztery triumfy w prestiżowych turniejach. Polka zwyciężyła w rywalizacji w Dosze, Indian Wells, Madrycie i Rzymie.

Szczególnie istotne były ostatnie dwa turnieje w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie Iga zaprezentowała całemu światu, dlaczego to właśnie ona jest numerem jeden w światowym rankingu. Raszynianka przeszła jak burza przez wszystkie fazy rywalizacji w Madrycie i w Rzymie i w obu przypadkach mierzyła się w finale z Aryną Sabalenką. Białorusinka dwukrotnie musiała uznać wyższość Świątek i przełknąć gorzki smak porażki, natomiast Polka mogła świętować i dołożyć kolejne trofea do swojej gabloty.

Przedstawili kulisy życia Igi Świątek. Nie wszystko układa się kolorowo, jest nagranie

Nieoficjalna data meczu

Turniej Rolanda Garrosa jest jednym z ulubionych czempionatów dla Igi Świątek, która w Paryżu triumfowała już trzykrotnie w swojej karierze. Raszynianka będzie chciała dopisać kolejne trofeum do swojego CV i niewykluczone, że przystąpi do gry już w najbliższy poniedziałek. Nieoficjalna informacja podana przez Dawida Celta w podcaście “Break Point” jest pokłosiem losowania drabinki turniejowej, do którego doszło w czwartek. Świątek jest rozstawiona z “jedynką” i zagra z jedną z zawodniczek z kwalifikacji, a zdaniem Celta, najbardziej prawdopodobną datą rozegrania tego pojedynku, jest właśnie poniedziałek.

 Nie jest to oficjalna informacja, ale słyszałem, że ten mecz ma być w poniedziałek […] Niedziela to jest rozbiegówka, żeby zarobić trochę pieniążków. Jest stricte komercyjna, rozgrywane są mecze z dwóch połówek drabinki, prawdziwa mieszanka […] Pewnie będzie to mecz sesji dziennej. Może drugi, trzeci. Nie chcę strzelać. Ale z tego, co słyszałem, będzie to poniedziałek - zdradził Dawid Celt w podcaście "Break Point

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda "Przyjaciół" grała z Igą Świątek w tenisa. Powiedziała, co myśli o Polce

Potencjalny hit w drugiej rundzie

Świątek będzie chciała przedłużyć swoją świetną serię zwycięstw i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby z dobrej strony zaprezentować się w Paryżu. Drabinka turniejowa została rozlosowana w czwartek i z tego powodu dowiedzieliśmy się, jak może wyglądać droga Polki do wielkiego finału. W przypadku wygranej w pierwszym starciu, w drugiej rundzie Świątek może zmierzyć się Naomi Osaką.

Spotkanie Świątek - Osaka, liderki i byłej liderki kobiecego tenisa, na pewno elektryzowałoby kibiców z uwagi na dokonania obu tenisistek i wzajemne dobre relacje między zawodniczkami. Pamiętajmy jednak, że Japonka niespecjalnie dobrze radzi sobie na kortach ziemnych - na Roland Garros nigdy nie przeszła trzeciej rundy. Polka byłaby obecnie faworytką w starciu z Osaką w każdych warunkach, a zwłaszcza na mączce. - opisał ten potencjalny hit Dominik Senkowski ze Sport.pl