Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Jan Bednarek trafił do szpitala. Wiadomo, w jakim jest stanie
Zuzanna Ptaszyńska 19.03.2023 15:16

Jan Bednarek trafił do szpitala. Wiadomo, w jakim jest stanie

None
Rex Features/East News

Jan Bednarek podczas wczorajszego meczu Southampton z Tottenhamem nabawił się kontuzji. Otrzymał cios łokciem od Cristiana Romero i musiał zostać przetransportowany do szpitala, bowiem podejrzewano złamanie żeber. Okazało się jednak, że zawodnik uniknął tego nieszczęścia i przyleci na zgrupowanie kadry narodowej do Poznania.

Jan Bednarek został kontuzjowany podczas meczu z Tottenhamem

Wczoraj (18.03) Southampton podjęło na swoim stadionie Tottenham. Mecz skończył się remisem 3:3, chociaż jeszcze w 74. minucie goście prowadzili 3:1. Nie była to jednak szczęśliwa rozgrywka dla Jana Bednarka. Nasz rodak otrzymał cios łokciem od Cristiana Romero i jeszcze w pierwszej połowie meczu, tj. w 34. minucie, musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Wstępnie podejrzewano złamanie żebra, co wykluczyłoby zawodnika z udziału w marcowych meczach kadry narodowej.

Początkowo Bednarek pozostać na boisku, ale ból mu to uniemożliwił. Zszedł więc do szatni, a po kilku minutach został przetransportowany do szpitala. Wraz z nim na badania pojechał drugi z obrońców Southampton, Armel Bella-Kotchap, który również opuścił murawę z powodu kontuzji. Na konferencji prasowej do ich stanu odniósł się trener Ruben Selles.  - Nie miałem czasu, aby się tego dowiedzieć. Tylko przez kilka sekund rozmawiałem z lekarzem. Piłkarze są w szpitalu. Badają ich. Jak tylko będziemy mieć jakieś wieści, damy znać - przekazał.

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

Co dolega piłkarzowi?

Początkowo zakładano, że Jan Bednarek ma złamane żebro, co wykluczyłoby go z nadchodzących meczów reprezentacji Polski. Naszą kadrę czekają spotkania z Czechami i Albańczykami. 24 marca biało-czerwoni zagrają przeciwko południowym sąsiadom w ramach eliminacji do Euro 2024.

- Podczas wieczornych badań lekarze nie znaleźli złamania. Bednarek przyjedzie dziś do Polski i po południu przejdzie dodatkowe badania w Poznaniu. Jeśli one także nie wykażą nic groźnego, piłkarz Southampton weźmie udział w zgrupowaniu kadry - możemy przeczytać na portalu meczyki.pl.

26-latek rozwija karierę piłkarską

Jan Bednarek rozegrał w seniorskiej reprezentacji Polski 46 spotkań. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku oraz Mistrzostwach Europy w 2021 roku (rozegranych jako ME 2020). Stoperowi udało się strzelić jednego gola.

W 2017 roku Polak podpisał kontrakt z angielskim Southampton. Zadebiutował w Premier League, zdobywając bramkę w 60. minucie przegranego 2:3 spotkania z Chelsea. We wrześniu 2022 roku Bednarek został wypożyczony do klubu Aston Villa. Od powrotu do Southampton na początku tego roku obrońca znowu występuje w podstawowym składzie. Rozegrał już 10 spotkań z rzędu, natomiast w całym sezonie - 16.

Źródło: meczyki.pl