Sport.Goniec.pl > Tenis > Imponujący wyczyn Igi Świątek. Polka w elitarnym gronie
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 06.06.2023 16:13

Imponujący wyczyn Igi Świątek. Polka w elitarnym gronie

Iga Świątek
EMMANUEL DUNAND/AFP/East News

Iga Świątek zwyciężyła w poniedziałkowym starciu z Łesią Curenko. Była to już sześćdziesiąta wygrana na kortach ziemnych w karierze polskiej tenisistki. Do osiągnięcia znakomitego rezultatu potrzebowała zaledwie 69 meczów, co stanowi trzeci, najlepszy wynik w ciągu ostatnich 50 lat. 22-latkę wyprzedzają jedynie Monica Seles i Chris Evert.

Iga Świątek w ćwierćfinale Roland Garros. Krecz Łesi Curenko w pierwszym secie

Iga Świątek radzi sobie w Paryżu fenomenalnie. Polka dominuje nad swoimi rywalkami, nie pozwalając im wygrać choćby seta. Po poniedziałkowym zwycięstwie nad Łesią Curenko polska tenisistka awansowała do ćwierćfinału Roland Garros. Ukrainka ze względu na problemy zdrowotne skreczowała mecz.

- W niedzielę nie byłam w stanie już trenować, a przed meczem miałam trudności na rozgrzewce. Miałam nadzieję, że po prostu zacznę spotkanie i może poczuję się trochę lepiej. Niestety było coraz gorzej, więc musiałam przestać, nie chciałam już być na korcie i grać - tłumaczyła.

Była pracownica cateringu ujawniła prawdę o szpitalnym jedzeniu. "Dolewanie wody do zupy na porządku dziennym"

60 wygrana Igi Świątek na kortach ziemnych. Polka wśród najlepszych tenisistek

Dla 22-latki było to 60. zwycięstwo w karierze odniesione na kortach ziemnych. Do osiągnięcia pokaźnej liczby wygranych Polka potrzebowała łącznie 69 spotkań. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę Opta, która zajmuje się statystykami sportowymi, pod tym względem Iga Świątek jest trzecią najlepszą tenisistką na przestrzeni ostatnich 50 lat. Mniej meczów do osiągnięcia tylu wygranych potrzebowały tylko Monica Seles (63) i Chris Evert (66).

Roland Garros 2023. Iga Świątek w drodze po obronę tytułu

Iga Świątek dotychczas pewnie zmierza w kierunku wyznaczonego celu. Polka nie dała szans Cristinie Bucsie, Claire Liu, Xinyu Wang oraz Łesi Curenko. Na drodze polskiej tenisistki do półfinału stanie teraz Coco Gauff, z którą raszynianka mierzyła się w finale ubiegłorocznej edycji Roland Garros.

Do półfinału awansowała już Aryna Sabalenka, najgroźniejsza rywalka Polki. Białorusinka nie bez problemów pokonała Elinę Svitolinę 6:4, 6:4. Iga Świątek na Sabalenkę może trafić dopiero w wielkim finale.

Źródło: twitter.com