Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek została postawiona pod ścianą. Musiała złożyć obietnicę
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 31.08.2023 16:20

Iga Świątek została postawiona pod ścianą. Musiała złożyć obietnicę

Iga Świątek
Rex Features/East News

Iga Świątek awansowała do III rundy US Open. Po zwycięskiej batalii z Darią Saville (6:3, 6:4) Polka wystąpiła przed kamerą w pomeczowym wywiadzie. Przeprowadzająca rozmowę reporterka zaskoczyła 22-latkę pytaniem o wspólną grę z jedną z największych gwiazd tenisa, która sama jest chętną na deblowy występ z Polką. Raszynianka musiała mocno się postarać, aby odnieść się do tematu w dyplomatyczny sposób.

Iga Świątek w kolejnej rundzie US Open. Zaskoczenie w pomeczowym wywiadzie

Iga Świątek w środowy wieczór zdołała wywalczyć awans do III rundy US Open. Mecz przeciwko Darii Saville nie można jednak zaliczyć do łatwych. 22-latka wygrała 6:3, 6:4, jednak Australijka postawiła naszej tenisistce trudne warunki.

Po spotkaniu Polka tradycyjnie stanęła przed kamerą i została poproszona przez dziennikarkę o podzielenie się pomeczowymi wrażeniami. Po chwili Iga Świątek otrzymała naprawdę zaskakujące pytanie, dotyczące jednej z gwiazd światowego tenisa.

Stefano Lavarini nie krył rozczarowania po przegranej z Turcją. "Mogliśmy zrobić więcej"

Andy Murray marzy o deblowej grze z Igą Świątek. Dyplomatyczna odpowiedź Polki

Chodziło o Andy’ego Murraya. Brytyjczyk w zabawie zorganizowanej przez oficjalny profil US Open na Instagramie otrzymał pytanie o wymarzonego partnera do gry w mikście. 36-latek przyznał, bez jakiegokolwiek zastanowienia, że jego marzeniem jest gra z Igą Świątek.

Polka więc została zapytana o ewentualną grę z tenisistą z Wielkiej Brytanii. Odpowiedziała na to pytanie bardzo ostrożnie. - Podoba mi się to, co powiedział. Oglądałam Andy'ego grającego, kiedy byłam młodsza. Zawsze spisywał się świetnie na korcie i wiem, że jest także wspaniałą osobą poza nim. Ma w sobie dużo pokory i twardo stąpa po ziemi - mówiła z przejęciem Iga. - Ale skupiam się teraz na singlu, szczególnie w tak intensywnym i długim sezonie. Mam nadzieję, że Andy mi wybaczy - powiedziała. 

Reporterka nie dała za wygraną i oczekiwała konkretnej odpowiedzi. Wówczas Iga Świątek złożyła obietnicę, że rozpatrzy tę propozycję. - Porozmawiam z nim. Na pewno z nim porozmawiam i zobaczymy, co z tego wyjdzie - odparła dyplomatycznie.

Kiedy i z kim Iga Świątek powalczy o awans do kolejnej rundy US Open?

Kolejny mecz w walce o awans do IV rundy US Open Iga Świątek rozegra ze Słowenką Kają Juvan. 22-latka z Polski ponownie przystąpi do spotkania w roli murowanej faworytki. Odbędzie się ono w piątek, 1 września. Godzina meczu nie jest jeszcze znana. 

Źródło: Goniec Sport