Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek "zmiażdżyła" kolejną rywalkę. Polka znów na ustach całego świata
Karol Osiński 04.06.2024 14:35

Iga Świątek "zmiażdżyła" kolejną rywalkę. Polka znów na ustach całego świata

Iga Świątek nie dała szans Markecie Vondrousovej w ćwierćfinale Rolanda Garrosa. Polka zwyciężyła 6:0, 6:2 i zameldowała się w kolejnej rundzie. Jeszcze przed swoim spotkaniem wiedziała, z którą rywalką przyjdzie jej się zmierzyć w walce o finał rozgrywek. Czekają nas wielkie emocje.

Absolutna dominacja Igi Świątek w pierwszym secie

Iga Świątek nie mogła lepiej rozpocząć spotkania z Marketą Vondrousovą. Wystartowała swoim wygranym serwisem, a następnie błyskawicznie przełamała rywalkę. Polka ani na moment nie zamierzała zdejmować nogi z gazu i bez problemów zwyciężyła własne podanie, by przy kolejnym serwisie Czeszki doprowadzić aż do pięciu break pointów, przełamując ją po raz drugi.

Pojedynek miał bardzo jednostronny przebieg. Zwyciężczyni zeszłorocznego Wimbledonu nie miała argumentów w walce z rozpędzoną raszynianką i nie potrafiła przełamać ją powrotnie. Na domiar złego, nie wiedziała nawet, jak doprowadzić do sukcesu swój serwis, co oznaczało zwycięstwo Polki 6:0 w pierwszym secie. Był to jej jedenasty “bajgiel” w 2024 roku.

Polscy siatkarze pozbawili złudzeń rywali. Znakomity mecz w Lidze Narodów

Iga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa

Na początku drugiego seta Marketa Vondrousova stawiała większy opór niż w poprzednim. Co prawda wciąż nie zdołała przełamać swojej rywalki, lecz po raz pierwszy wygrała własny serwis. Nie nacieszyła się tym długo, ponieważ Iga Świątek najpierw podwyższyła na 2:1, a następnie przełamała ją po raz kolejny.

Po kilku minutach Polka była już dwa gemy od awansu do półfinału Rolanda Garrosa, jednak mistrzyni Wimbledonu z zeszłego roku zdołała wygrać swój drugi serwis. Mimo tego nie zdołała odwrócić losów spotkania i przegrała dwa gemy z rzędu, a w konsekwencji cały mecz!

Iga Świątek zmierzy się z Coco Gauff w półfinale Rolanda Garrosa

Tuż przed rozpoczęciem meczu Igi Świątek z Marketą Vondrousovą o awans do półfinału rozgrywek walczyły Coco Gauff i Ons Jabeur. Mimo udanego początku dla Tunezyjki, rywalizację wygrała Amerykanka 4:6, 6:2, 6:3 i to ona zmierzy się z Polką o wejście do finału Rolanda Garrosa.

Po przeciwnej stronie drabinki czekają starcia Jasmine Paolini z Jeleną Rybakiną oraz Mirry Andriejewej z Aryną Sabalenką