Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek zdemolowała Rosjankę. Polka jest już w finale
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 17.02.2023 18:06

Iga Świątek zdemolowała Rosjankę. Polka jest już w finale

Iga Świątek pewnie awansowała do turnieju WTA500 w katarskim Doha
KARIM JAAFAR/AFP/East News

Iga Świątek nie zatrzymuje się! Najlepsza aktualnie tenisistka na świecie, w trwającym turnieju WTA rangi 500, rozgrywanym w Doha pewnie awansowała do finału. W półfinale katarskiego turnieju reprezentantka Polski zdemolowała Rosjankę Weronikę Kudiermietową 2:0 (6:0, 6:1).

Pierwszy turniej Igi Świątek od czasu Australian Open

Iga Świątek, która ostatni mecz rozegrała 22 stycznia 2023 roku, w ramach wielkoszlemowego Australian Open, wróciła do rozgrywek na najwyższym poziomie turniejem WTA rangi 500, rozgrywanym w katarskim Doha. Polska tenisistka, która ostatnie tygodnie regenerowała się po nie do końca udanym starcie sezonu, powróciła w wielkim stylu. W styczniu reprezentantka naszego kraju odpadła w 1/8 finału australijskiego turnieju, przegrywając z późniejszą finalistką Eleną Rybakiną.

Zawody w Doha są pierwszą rozgrywką od czasu Wielkiego Szlema, w których Iga uczestniczy. Numer jeden światowego rankingu w pierwszej rundzie, jako zawodniczka rozstawiona nie musiała rozgrywać meczu, zaczynając dopiero od drugiej rundy. Druga runda to koncert Polki i absolutna dominacja w meczu z Danielle Collins 6:0 i 6:1 w setach.

Cyklon Ulf nadciąga nad Polskę. RBC wydało alerty. "Silny wiatr, przerwy w dostawie prądu"

Ćwierćfinał - rywalka poddała mecz walkowerem

Po znakomitym, trwającym zaledwie 54 minuty meczu z Amerykanką Danielle Collins, nasza reprezentantka miała zmierzyć się w ćwierćfinale ze Szwajcarką Belindą Bencic. Rywalka Polki w pierwszej rundzie ograła Wiktorię Tomową, natomiast w drugim etapie rozgrywek pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:1 w setach.

Jak się jednak okazało, Belinda Bencic na kilkanaście godzin przed pierwszą piłką, niespodziewanie poddała mecz. Tym samym numer jeden światowego rankingu kobiecego tenisa, bez gry awansowała do półfinału katarskiego turnieju.

Dominacja w półfinale

Iga w piątek stanęła w szranki z Weroniką Kudiermietową. Polka po raz kolejny okazała się jednak absolutnie poza zasięgiem swojej rywalki. Najlepsza tenisistka świata zdemolowała po raz kolejny zawodniczkę po drugiej stronie tenisowej siatki.

Iga Świątek znowu, w zaledwie 57 minut wygrała pewnie 2:0 w setach. W pierwszej części 21-latka ograła Rosjankę 6:0. Drugi set to ponownie pewny i doskonały tenis Świątek i 6:1 w gemach.

Teraz czas na wielki finał. Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w finale turnieju WTA500 w Doha zostanie rozegrany w sobotę 18 lutego. Początek finału Świątek - Pegula o godzinie 16 polskiego czasu.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: twitter.com/GoniecPL

Źródło: SE/ Goniec