Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek wraca do gry. Polka poznała pierwszą rywalkę w Tokio
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.09.2023 16:42

Iga Świątek wraca do gry. Polka poznała pierwszą rywalkę w Tokio

Iga Świątek
COREY SIPKIN/AFP/East News

Iga Świątek wraca do rywalizacji po krótkiej przerwie od występów na światowych kortach. Polka weźmie udział w turnieju WTA 500 rozgrywanym w Tokio. 22-latka poznała już swoją pierwszą rywalkę, z którą zmierzy się w II rundzie. Tak wygląda drabinka turniejowa dla byłej liderki rankingu WTA.

Iga Świątek zdetronizowana

Iga Świątek na szczycie kobiecego tenisa pozostawała przez aż 75. tygodni! Polska tenisistka awansowała nawet do grona dziesięciu najlepszych zawodniczek wszechczasów, które najdłużej pozostawały liderkami rankingu WTA. Niestety w ostatnich tygodniach nastąpiła zmiana na tronie. Iga Świątek została wyprzedzona w zestawieniu przez Arynę Sabalenkę.

Polka po odpadnięciu z US Open postawiła na odpoczynek. 22-latka wycofała się z turnieju w Guadalajarze, dając sobie chwilę wytchnienia. Po kilku tygodniach nieobecności Polka wraca na kort. Raszynianka wystąpi w turnieju WTA 500 w Tokio.

Polskie siatkarki lecą do Paryża. Wielki triumf Polek, mamy awans na igrzyska olimpijskie

Iga Świątek poznała pierwszą przeciwniczkę w Tokio

W pierwszej rundzie azjatyckich zawodów Iga Świątek otrzymała wolny los. Polka pod nieobecność Sabalenki oraz Rybakiny będzie główną faworytką do zwycięstwa w całym turnieju. Jej pierwszą rywalką będzie reprezentantka gospodarzy, Mai Hontama (148. WTA). 

Japonka niespodziewanie pokonała w I rundzie wyżej notowaną rodaczkę Nao Hibino (92. WTA) 6:2, 6:4. Spotkanie polskiej tenisistki rozegrane zostanie w środę bądź też dopiero w czwartek.

Iga Świątek z szansą na kolejny triumf w karierze. Oto drabinka turnieju WTA 500 w Tokio

W przypadku zwycięstwa nad Japonką w ćwierćfinale Iga Świątek może zmierzyć się z Wieroniką Kudiermietową (17. WTA), Kaylą Day (96. WTA) lub Harriet Dart (149. WTA). Z kolei w półfinale turnieju WTA 500 w Tokio 22-latka może trafić m.in. na Liudimiłę Samsonową (22. WTA), Donnę Vekić (20. WTA) czy Jekaterinę Aleksandrową (20. WTA).

Ze ścisłą czołówką kobiecego tenisa do niedawna liderka rankingu WTA zagra potencjalnie dopiero w finale. Tam czekać ją może starcie z Jessicą Pegulą (4. WTA), Marią Sakkari (6. WTA) czy też Caroliną Garcią (10. WTA).

Źródło: Goniec Sport