Sport.Goniec.pl > Tenis > Fantastyczne wieści dla kibiców. Finałowy mecz Igi Świątek dostępny w otwartym kanale
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 09.06.2023 12:59

Fantastyczne wieści dla kibiców. Finałowy mecz Igi Świątek dostępny w otwartym kanale

Iga Świątek
Gao Jing/Xinhua News/East News

Iga Świątek w sobotę 10 czerwca zmierzy się w wielkim finale Roland Garros z Karoliną Muchovą. Świetnymi informacjami dla kibiców podzielił się Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery. Finałowe starcie Polki transmitowane będzie w otwartym kanale TVN. Fani będą mogli skorzystać także z transmisji w Eurosporcie 1 i bezpłatnej relacji na żywo w Playerze.

Kapitalne wieści dla kibiców. Finał Roland Garros z udziałem Igi Świątek w otwartym kanale

Iga Świątek w sobotę powalczy o trzeci w swojej karierze triumf na kortach Roland Garros. Pierwszy raz polska tenisistka dokonała tego w 2020 roku, szokując wówczas świat tenisa. Po raz drugi na paryskich kortach triumfowała w ubiegłym roku. 10 czerwca 2023 roku Polka stanie przed szansą obrony tytułu.

Wszystkie dotychczasowe finały Wielkiego Szlema z udziałem Igi Świątek transmitowane były w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. Tak też będzie w tym roku. Relacja na żywo na antenach TVN oraz Eurosportu 1, a także bezpłatna transmisja w Playerze umożliwią szerszemu gronu kibiców podziwianie gry Igi Świątek w historycznym meczu.

Dziś zna go cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu z młodości?

Iga Świątek w finale Roland Garros. Transmisja meczu dostępna dla każdego

Świetne wieści dla polskich fanów przekazał Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery. Początek finałowego starcia o godzinie 15.

- Iga Świątek to jedna z największych gwiazd polskiego sportu. Od pierwszego zwycięstwa w Roland-Garros dajemy wszystkim kibicom możliwość oglądania najważniejszych meczów z udziałem Polki i mam nadzieję, że w sobotę wspólnie będziemy świadkami kolejnego, wspaniałego triumfu najlepszej tenisistki świata. Z przyjemnością zapraszam wszystkich do oglądania transmisji w TVN, Eurosporcie 1 lub Playerze - oznajmił.

Finał Roland Garros 2023. Iga Świątek w pojedynku z Karoliną Muchovą

W tegorocznym finale dojdzie do dość niespodziewanego pojedynku. O ile obecność Igi Świątek w finałowym starciu nie powinna dziwić nikogo, o tyle awans Czeszki jest dużą niespodzianką. Karolina Muchova w półfinale rywalizowała bowiem z faworyzwaną Aryną Sabalenką. Czeska tenisistka sprawiła ogromną niespodziankę, zwyciężając emocjonujący mecz 2:1.

Faworytem sobotniej potyczki jest Polka. Miejmy nadzieję, że przy rekordzie oglądalności finałowego meczu, będziemy podziwiać kolejny triumf Igi Świątek w Roland Garros.

Źródło: sport.pl